Hotelul Beach Club Dogany este situat la 125 km de aeroportul orasului Antalya, la 7 km de orasul Alanya, la 5 km de la localitatea Konakli, la 50 m peste drum de plaja proprie, legatura facându-se printr-un pasaj subteran.
Construit în anul 1992, are suprafata totala de 29000 mp, ultima restaurare - 2006. Hotelul consta din 2 corpuri de 6 etaje. (40 camere cu vedere directa la mare, 275 camere cu vedere partiala spre mare):
• 347 standard room (max. 2+2 pers., 18–22 mp);
• 24 family room (hol, dormitor cu usa, baie, max.4+1 pers., 35 mp);
• 1 queen suite (hol, dormitor cu usa, jacuz
Hotelul Monte Carlo este situat la doar 90 metri de plajă, în Alanya, Turcia. Acesta oferă cazare all-inclusive, împreună cu piscine în aer liber, tobogane cu apă şi o varietate de sporturi.
Toate camerele de la Monte Carlo au un balcon cu vedere la mare sau la piscină. Acestea au, de asemenea, aer condiţionat şi televiziune prin satelit.
Mesele şi majoritatea băuturilor sunt incluse în tariful camerei, iar Monte Carlo are un lobby bar, snack bar, bar la piscină şi restaurant. Este oferit, de asemenea, divertisment live.
Există o piscină spaţioasă pentru adulţi, iar copiii au piscina p
Această proprietate este la 12 minute pe jos față de plajă. Hotelul Konaktepe este situat la doar 450 de metri de coasta Mării Mediterane și oferă 2 piscine în aer liber, tobogane de apă și plajă privată cu șezlonguri gratuite. De asemenea, hotelul pune la dispoziție o piscină interioară și o baie turcească.
Oaspeții se pot antrena în centrul de fitness sau se pot relaxa în saună sau în camera de masaj. Sunt disponibile facilități de volei pe plajă, tenis de masă și un loc de joacă pentru copii. Accesul Wi-Fi este disponibil gratuit în toate zonele hotelului.
Descriere Hotel
Hotelul Kahya Resort Aqua & Spa 5* este situat la 110 km de aeroportul din Antalya, la 16 km de orasul Alanya, la 2 km de localitatea Konakli, la 50 m peste drum de plaja proprie (acces la plaja prin pasaj subteran).
A fost construit in anul 2012 si are o suprafata totala de 34 000 m2.
Bucatarie variata, camere spatioase si confortabile. Majoritatea turistilor sunt europeni. Recomandat pentru vacante cu familia si copiii.
Facilitati
Hotelul Kahya Resort Aqua & Spa 5* dispune de restaurant principal, 2 restaurante a la carte (otoman si pescaresc: cu rezervar
Localizare: Hotelul este situat la 90 km de aeroportul orasului Antalya, la 30 km de orasul Alanya si la 1 km de Okurcalar, pe malul marii. Construit în anul 2000, hotelul are o suprafata totala de 15.000 m². Ultima renovare - 2006.
Structura de cazare: Hotelul este alcatuit dintr-un corp cu 4 etaje (25% camere cu vedere la mare):
• 110 camere standard (max. 2 1 pers., 24 m²);
• 4 suite rooms (hol, dormitor cu usa, baie, max. 3 1 pers., 43 m²).
Dotari camere: dus, foehn, aer conditionat centralizat (functioneaza 8 ore pe zi), televizor, telefon, mini-bar (gol), seif (la receptie, co
Localizare: Hotelul Q Premium este situat în Okurcalar, chiar pe plajă. Alanya, cu numeroasele sale cumpărături şi locuri de divertisment este situat la aproximativ 35 km. Antalya aeroportul se află la distanţa de aproximativ 85 km.
Facilitati Q Premium Resort: O clădire principală, cu un total de 350 camere pe 6 etaje. Hotelul oferă un hol cu recepţie, 6 lifturi, un colţ TV, restaurant cu terasă în aer liber, piscine, o piscină interioară încălzită iarna, room service - 24 de ore pe zi (contra cost), centru spa (contra cost), 3 restaurante a la carte (cu rezervare, italian, turcesc si m
Situat în Avsallar, la 200 de metri de plaja publică Avsallah, Armas Green Fugla Beach are un restaurant, piscină sezonieră în aer liber, centru de fitness și parcare privată gratuită. De asemenea, există un bar, lounge comun și grădină. Proprietatea pune la dispoziție o recepție deschisă non-stop, un club pentru copii și serviciu de schimb valutar.
Camerele complexului au aer condiționat, birou, TV, lenjerie de pat și prosoape, baie privată și balcon cu vedere la grădină. Camerele sunt prevăzute cu o cutie de valori.
Armas Green Fugla Beach oferă un mic dejun continental sau tip bufet.
Blue Wave se află în cartierul Oba, la 7 minute de mers pe jos de plaja privată a proprietății din Alanya. Hotelul are piscină în aer liber cu tobogane cu apă, hamam tradițional și restaurant în aer liber. Oaspeții au la dispoziție WiFi gratuit.
Camerele spațioase ale Hotelului Blue Wave Suite oferă aer condiționat și se deschid spre un balcon privat cu vedere frumoasă. Fiecare cameră are TV prin satelit și baie privată cu o cadă.
Restaurantul hotelului servește mese tip bufet cu specialități mediteraneene din provincia Antalya și preparate internaționale. Oaspeții pot savura băuturi ex
Localizare: Acest hotel este situat la 150 de metri de propria plajă privată de pe ţărmul Mării Mediterane. Centrul oraşului Alanya este la 2,5 km depărtare.
Facilitati: Hotelul dispune de piscina in aer liber, piscina pentru copii, restaurant, bar, receptie 24 de ore, spalatorie, lift, loc de joacă pentru copii, seif la receptie, serviciu de transfer la aeroport, parcare gratuită. Oaspeţii de la Acar pot savura mâncăruri din bucătăria turcească autentică în restaurantul à la carte. De asemenea, în incintă există un bar plin de viaţă, care serveşte băuturi răcoritoare şi gustări dulci şi
Hotel: situat la 110 km de aeroportul Antalya, la 20 km de Alanya, la 4 km de localitatea Avsallar, la 50 m peste drum de propria plaja (acces prin pasaj subteran). Construit in anul 2003, cu o suprafata totala de 16 000 mp, ultima renovare- 2006. Hotelul este compus din 2 cladiri unite Hotel cu 5 nivele si 5 cladiri Villa cu 3 nivele.
Hotelul are plaja proprie, nisip. Bar pe plaja – gratuit. La piscina si pe plaja: umbrele, sezlonguri, saltele – gratuit. Prosoape de plaja – garantie.
Hotel:
310 standard room ( 3 camere pentru persoane cu dizabilitati , max. 3 pers., 20 mp);
5 fami
Localizare: Hotelul Concordia celes este situat la 95 km de aeroportul oraşului Antalya, la 35 km de oraşul Alanya, pe malul mării.
Structura de cazare: Construit în anul 2003, cu o suprafaţă totală de 16000 m², ultima renovare - 2014. Toate unitatile de cazare sunt dotate cu baie, uscator de par, aer conditionat, televizor, telefon, seif, minibar si balcon.
Facilitati si servicii hotel: restaurant, bar, piscina interioara/exterioara, tobogan de apa, salon TV, magazine, coafor, spalatorie, schimb valutar, rent a car, parcare, sala de conferinta, cabinet medical.
15 . Sejur Hotel Blue Marlin Deluxe Spa & Resort 5*
2 nopti de la 929 euro
Situated in Konaklı, Blue Marlin Deluxe Spa & Resort offers beachfront accommodation 200 m from Konakli Beach and features various facilities, such as a fitness centre, a bar and a garden. Boasting a 24-hour front desk, this property also welcomes guests with a restaurant, a water park and a year-round outdoor pool. The property has a sauna, karaoke and a kids'''' club.
All rooms are fitted with air conditioning, a flat-screen TV with satellite channels, a minibar, a kettle, a shower, slippers and a wardrobe. At the hotel the rooms include bed linen and towels.