Situat pe malul mării, complexul all inclusive Kaya Palazzo Golf are o plajă privată care se întinde pe o lungime de 200 m și este echipată cu umbrele de soare și șezlonguri gratuite. De asemenea, această proprietate luxoasă oferă o grădină mare, o piscină pentru copii și piscine în aer liber cu mai multe tobogane de apă. La proprietate există un teren de golf.
Cu un decor elegant și mobilier modern, Kaya Palazzo Golf Resort pune la dispoziția oaspeților unități de cazare dotate cu aer condiționat, WiFi gratuit, seif, fierbător electric și TV cu ecran plat și canale prin satelit. Fiecare u
Hotelul este situat la 33 km de aeroportul orasului Antalya, la 45 km de centrul orasului, la 3 km de localitatea Belek, chiar pe malul marii, fiind construit anul 2003. - hotelul este format dintr-un corp principal de 5 etaje si o cladire anexa de 4 etaje. Detine 324 camere standard, dintre care: dintre care 31 pentru nefumatori, 8 pentru persoane invalide, 28 camere interconectate,51 camere family, 4 apartamente king, 5 apartamente junior. - in cladirea anexa: 15 camere family dotate cu:2 dormitoare cu usa, 2 camere de baie, 2 TV, 2 mini baruri, max4 pers . - restaurant principal(meniu die
Hotelul este situat la 55 km de Aeroportul Antalya, la 6 km de orasul Side.
Este situat la 200 m de plaja proprie cu nisip.
Hotelul are 5 cladiri, cu 5 nivele, iar cazarea se poate face in camere standard (max 3 persoane) sau family (max 4 persoane).
Masa se poate lua in restaurantul principal, sau intr-unul din restaurantele a la carte (o data/sejur, cu rezervare).
Hotelul IC Green Palace 5* este situat la 15 km de aeroportul Antalya si la 25 km de centrul orasului, pe malul marii.
Hotelul IC Green Palace 5* a fost construit in anul 2003, are o suprafata totala de 93 000 mp, iar ultima renovare a fost efectuata in anul 2009.
IC Green Palace 5* dispune de un spatiu exterior extins cu multa verdeata. Recomandat amatorilor de vacante relaxante si familiilor cu copii.
Facilitati
Hotelul IC Green Palace 5* ofera oaspetilor sai restaurant principal, meniu dietetic, 6 restaurante a la carte (italian, chinezesc, japonez - se achita o taxa de rezervare; me
Asia Beach Resort este o proprietate all inclusive situată în Alanya.
Centrul din Alanya este la aproximativ 5 km de Asia. Cel mai apropiat aeroport este Aeroportul Gazipaşa, situat la 30 de minute cu mașina.
Proprietatea are recepție deschisă nonstop care oferă room service, precum și un lounge comun și un salon de coafură. Serviciul de babysitting este disponibil la cerere şi la un cost suplimentar. Sunt disponibile servicii de spălătorie, curăţătorie chimică și călcătorie.
Localizare: hotelul este situat in centrul orasului Antalya la aproximativ 12km de aeroportul din Antalya.
Capacitate: hotelul dispune de 264 camere duble.
Dotari hotel: receptie, terasa, restaurant, bar, patiserie, internet wireless, coafor, magazine, lift, parcare, piscina, sauna si sala de fitness.
Dotari camera: baie proprie, uscator de par, telefon, televizor LCD, minibar, aer conditionat si balcon.
Hotelul Lonicera este situat in zona Alanya, la 20 km de centrul statiunii Alanya si 105 km de aeroportul Antalya. Se afla de-a lungul celebrei plaje Incekum din golful Fugla.
Facilitati: parcare, baie turceasca, sauna, piscina, plaja cu nisip, piscina pentru copii, baruri, restaurante.
Acest hotel are o plajă cu nisip privată la Marea Mediterană. Lonicera Resort & Spa pune, de asemenea, la dispoziție WiFi gratuit, o piscină interioară, 7 piscine în aer liber, 2 piscine de divertisment, cu tobogane cu apă, o grădină spațioasă și o minigrădină zoologică.
Hotelul Remi este un hotel de 3 stele situat in centrul statiunii Alanya, la 150 m de plaja Cleopatra.
Facilitati: bar, restaurant, piscine, sala de conferinte, sauna, masaj, gimnastica, spalatorie, lift, billiard, internet wireless. Camerele au aer conditionat, TV, balcon, dus, WC, telefon, seif, uscator de par.
9 . Sejur Hotel Kamelya Aishen K Club (ex. Kamelya Holiday Village) 5*
7 nopti de la 949 euro
Descriere:Hotelul este situat la 55 km de aeroportul din Antalya, la 8 km de Side, în localitatea Colakli, la 100 m de plaja proprie (prin teritoriul hotelurilor Fulya şi Selin). Ultima renovare partiala a hotelului a avut loc in anul 2014.
Construit în anul 1989, cu suprafaţa totală de 120 000 m2, ultima renovare – 2008, hotelul este compus din 26 cottageuri de 2 şi 3 etaje (nu sunt camere cu vedere la mare), şi dispune de:
• 267 deluxe room o cameră (max. 4 pers., 29-39 m2);
• 96 single room (max. 1+1 pers., 19 m2) ;
• 87 junior family deluxe room (2 dormitoare cu uşă, 2 plasme TV
Asteria Bloom Side oferă piscine interioare și exterioare, precum și o plajă privată dotată cu șezlonguri și umbrele gratuite. Proprietatea dispune și de o gamă variată de facilități precum centru de fitness și baie turcească. WiFi gratuit este disponibil în întreaga locație.
Toate camerele de la Asteria Bloom Side sunt decorate luxos și sunt echipate cu aer condiționat, seif, minibar și televizor cu ecran plat și canale prin satelit. Fiecare cameră are baie privată cu duș, uscător de păr, papuci și articole de toaletă gratuite. Unele unități oferă vedere la mare, grădină sau teren.
Alarcha Hotels & Resort - Ultra All Inc se află în Manavgat, la câțiva pași de Plaja Okurcalar, și pune la dispoziție un centru de fitness, o grădină, o zonă de plajă privată și parcare privată gratuită. Această proprietate include un club pentru copii, precum și un restaurant, un parc acvatic și o terasă. Proprietatea oferă o saună, karaoke și room-service.
Acest hotel pune la dispoziția oaspeților camere cu aer condiționat, dulap pentru haine, ibric electric, un minibar, cutie de valori, televizor, balcon și baie proprie cu duș. Baia proprie oferă articole de toaletă gratuite. La Ala
Hotelul Xanadu Resort a fost renovat partial in 2015 si este construit pe o suprafata de 150.000m2. El este situat la 6km de Belek, 40km de aeroport si 50km de centrul Antalyei.
Localizare: hotelul este situat la 15km de aeroport si la 17km de centrul orasului Antalya, pe malul marii.
Capacitate: hotelul dispune de 278 camere standard, 16 apartamente family, 14 duplex, 2 apartamente king suite si 1 apartament presidential.
Dotari hotel: restaurant, piscina, bar, spalatorie, schimb valutar, parcare, centru spa, sala de conferinte si receptie.
Dotari camera: baie proprie, uscator de par, aer conditionat, televizor, telefon, minibar, internet si seif.
14 . Sejur Hotel Nirvana Cosmopolitan (Ex. Kervansaray Lara) 5*
7 nopti de la 1049 euro
LOCALITATE: este situat la 9 km de aeroport si la 12 km de centrul orasului Antalya, pe malul marii.
FACILITATI HOTEL: restaurant principal, meniuri dietetic, 3 restaurante a la carte (latin, asiatic, mediteranean, cu rezervare, o cina în unul dintre restaurante, o data pe saptamâna - gratuit), 7 baruri, 3 piscine exterioare, piscina acoperita, 3 tobogane de apa, sala TV, biblioteca, cabinet medical, centru Wellness & SPA, coafor, galerie comerciala, spalatorie, schimb valutar, parcare, rent a car, 15 sali de conferinte (20-2000 pers.)
Localizare: Hotelul este situat in Lara, la 12 km de aeroportul Antalya, 11 km de centrul orasului Antalya. A fost construit in anul 2005, cu o suprafata totala de 135 hectare. Plaja hotelului este privata, de nisip, ponton.Sezlongurile, umbrelele, saltele si prosoapele sunt gratuite la plaja si la piscina.
Dotari camere: Toate camerele sunt cu balcon, mocheta, baie privata cu uscator de par, cada, aer conditionat (functioneaza in concordanta cu conditiile climatice), telefon direct, seif, mini bar (apa, bauturi racoritoare, bere, care se reimprospateaza zilnic), TV prin satelit, uscator d