MONARQUE CENDRILLON are 56 de camere de cazare ,un restaurant si o piscina .
Este situat in zona turistica in Fuengirola la cateva minute de plaja Las Gaviotas .
Langa hotel se afla o statie de autobus si in imediata apropriere si o statie de tren care ofera o conexiune foarte buna catre Malaga .
Fuengirola are 8 km lungime de plaza cu steag albastru
Localizare: Hotelul Barcelo Marbella este situat in zona rezidentiala Guadalmina, in Marbella, in centrul Costei del Sol, in apropiere de plaja si de cunoscutul port de agrement. Acest hotel este format din 207 camere pe 4 etaje, din care 28 sunt apartamente.
Facilităţile hotelului includ un hol primitor cu o recepţie de 24 de ore, seifuri, un birou de schimb valutar, un lift, un chioşc de ziare, o garderoba, mai multe magazine mici, o sala de teatru, un restaurant, o cafenea şi 3 baruri moderne, sala de conferinţă, spălătorie. Oaspeţii pot parca autoturismele fie în parcarea hotelului, s
Hotelul Sol Principe**** este situat chiar pe malul marii, cu acces direct la plaja Playamar, la 2 km de centrul statiuniiTorremolinos.
Aeroportul se afla la 8km, iar orasul Malaga la 15 km.
Hotelul pune la dispozitia clientilor sai 799 de camere de categorii distincte (cu vedere l mare sau catre piscina lac), impartite in 513 camere duble cu vedere laterala la mare, 162 de camere familiale cu vedere catre piscina lac si cu optiunea de acces la bucatarie (la cerere), 80 de camere single (duble de uz individual) cu vedere laterala la mare, 36 de camere familiale cuvedere frontala la m
Hotelul Yaramar se află la doar câțiva metri de plaja Los Boliches și oferă camere cu vedere la Marea Mediterană. Oferă o piscină în aer liber, un restaurant tip bufet și o sală de sport.
Fiecare dintre camerele Hotelului Yaramar cu aer condiționat are balcon și este decorată simplu. Toate camerele au TV prin satelit.
Restaurantul La Sirena oferă preparate din bucătăria spaniolă, în timp ce mese mai ușoare sunt disponibile la Riviera Beach Club, care are o terasă cu șezlonguri. Există, de asemenea, un bar în stil britanic și o discotecă.
Rincon Sol este situat la malul marii din Rincn de la Victoria. Acesta ofera o gama larga de facilitati de agrement, cum ar fi un restaurant si o cafenea, un club de noapte si un bar de sezon pe plaja.
Camerele cu aer conditionat de la Rincn Sol sunt moderne si spatioase, cu o terasa privata cu vedere la promenada sau la mare. Acestea au un minibar, un TV prin satelit si o baie privata, precum si acces Wi-Fi gratuit si un seif.
Oaspetii pot inchiria biciclete la fata locului, precum si activitati, cu
Localizare: hotelul este situat la 200 m de plaja, aproape de Marina Benalmadena.
Facilitati hotel: restaurant, bar, piscina pentru adulti si copii, teren de tenis, terasa pentru plaja, serviciu de spalatorie, sauna, discoteca, camera de jocuri.
Dotari camera: Camerele dispun de aer conditionat (perioada: 15 Iunie - 15 Septembrie), TV, telefon, casuta de valori (contra cost), baie, balcon.
Acest hotel este situat la numai 250 m de plaja Benalmadena şi oferă unităţi de cazare cu vedere la munţi, la mare sau la piscina în aer liber. Facilităţile gratuite includ un centru spa bine utilat, o piscină interioară încălzită şi o sală de gimnastică.
Apartamentele şi studiourile spaţioase ale hotelului Benalmadena Palace pun la dispoziţie Wi-Fi gratuit şi o zonă de lounge cu canapea, care oferă acces la o terasă mobilată. De asemenea, unităţile de cazare pun la dispoziţie chicinetă, zonă de zi, TV prin satelit, aer condiţionat, încălzire şi baie proprie.
Localizare: într-o locaţie preferată plajă, doar drumul de coastă şi promenadă desparte hotelul de plaja lungă şi nisip. Multe baruri, restaurante şi cumpărături în apropiere. centrul de la Torremolinos este la doar 5 minute de mers de hotel. Staţie de autobuz 500 m.
Hotel: confortabil, atractiv, constând din două părţi interconectate ale clădirii, hotelul cuprinde, ideal pentru vacanţa într-o atmosferă plăcută şi atractiv. Restaurant (HP = mic dejun bogat bufet şi cină), à la carte restaurant, cafenea, bar, sală TV, frizerie, lift, parcare.
Hotelul MedPlaya Alba Beach este situat la 50 de metri de plaja Torrequebrada din Benalmádena, pe Costa del Sol. Oferă 2 piscine în aer liber cu șezlonguri, 2 baruri și camere cu balcon privat. Accesul WiFi este gratuit în întreaga proprietate.
Toate camerele moderne ale hotelului, orientate spre exterior, au podea cu gresie și sunt dotate cu aer condiționat. Toate sunt dotate cu TV și cutie de valori.
Hotelul MedPlaya Alba Beach are un restaurant tip bufet care servește o varietate de preparate mediteraneene și internaționale. Există, de asemenea, un snack bar la piscină pe terasa la s
Acest hotel este situat la 5 minute de mers cu maşina de plaja Elviria din Marbella şi oferă acces uşor la autostrada AP7. Hotelul are o piscină în aer liber, un parc acvatic pentru copii şi camere cu vedere la pădurea din jur.
Camerele spaţioase de la Hotelul AluaSun Marbella Park au aer condiţionat şi balcon privat. Toate camerele includ TV şi baie privată. Seiful este disponibil la un cost suplimentar.
Restaurantul tip bufet al Hotelului AluaSun Marbella Parks serveşte preparate din bucătăria mediteraneană. Barul oferă gustări, cocktailuri şi băuturi lângă piscină.
Localizare:Situat pe plaja cu nisip fin.
La 700m de centru se gasesc numeroase restaurante, baruri si discoteci. Magazine si locuri de distractie in apropiere.
Facilitati hotel: 95 de camere, lift, receptie, salon cu televizor, restaurant (pentru nefumatori), bar/cafenea. In gradina frumoasa se gaseste piscina cu apa dulce, piscina pentru copii, terasa cu paturi si umbrele (pe plaja contra cost)
Sport si recreere: Contra cost: in apropiere teren de tenis respectiv diferite sporturi pe plaja.
Masa:mic dejun sau demipensiune in regim de bufet.
Apartamentos Bajondillo se află pe plaja din Torremolinos şi oferă o piscină în aer liber şi acces gratuit la internet Wi-Fi. Proprietatea pune la dispoziția oaspeților o gamă largă de opţiuni de divertisment, precum şi un serviciu gratuit de transfer de la/la aeroport.
Toate apartamentele beneficiază de o terasă privată, unele cu vedere la mare. Acestea includ de asemenea o mică bucătărie echipată cu aragaz şi frigider. Este disponibil un meniu de perne. În plus, la complex există o spălătorie cu autoservire.
Situat langa promenada, la ca. 600 m de centru. In apropiere se gasesc magazine.
Dispune de 650 apartamente impartite in cladirea principala de 9 etaje si 5 anexe, lifturi, sala de primire cu receptie, salon frizerie, cofetarie-pianobar, restaurant a la carte, piscina in gradina, bazin copii si gazon cu sezlonguri si umbrele. Apartamente pentru 1-2 pers., spatioase, living-dormitor cu chicineta (aragaz, frigider), seif de inchiriat, telefon, tv-sat, incalzire, baie, dus, wc si balcon cu vedere laterala la mare. Apartamente pentru 2-3 pers.: in plus dormi
Situat pe malul mării în Rincón de la Victoria, Hotelul Fay Victoria Beach aparține Añoreta Golf, un teren de golf situat la doar 2,5 km de Hotel unde vă puteți bucura de condiții speciale.
Cafeneaua cu terasă a Hotelului Fay Victoria Beach este situată chiar pe promenada de pe malul mării.
Camerele Hotelului Fay Victoria Beach au podea din lemn și decor luminos. Acestea includ TV prin satelit, un seif de închiriat și o baie cu uscător de păr.
Informații despre regiune sunt disponibile de la recepția cu program nonstop a hotelului.
Princesa Solar este la 400 de Plaja La Carihuela din Torremolinos. Hotelul are o piscină în aer liber cu jacuzzi, saună şi sală de sport cu acces gratuit. Toate camerele au balcon cu vedere spre Mediterană.
De asemenea, camerele dispun de aer condiţionat, televizor cu ecran plat cu programe prin satelit şi pardoseală din lemn. Există un seif şi un minibar, iar baia privată are uscător de păr şi articole de toaletă. Se oferă acces Wi-Fi în schimbul unui cost suplimentar.
Hotelul are facilităţi pentru darts şi biliard. În apropierea Hotelului Solar 4* există un club de noapte cu bingo.