Sejur Istanbul 2026 - oferte vacante si sejururi in Istanbul

Cont turist Cont agentie Cont hotel



Stele

Tip masa

Durata sejur
Transport

Pret

Sediu agentie

oferte gasite 27 oferte gasite
Sorteaza dupa

1 . Sejur Hotel Celal Sultan 4*

6 nopti de la 629 euro
Situat in districtul central Sultanahmet al orasului Istanbul, la 5 minute de mers pe jos de Muzeul St. Sophia, Moscheea Albastra si Grand Bazaar. La 200 de metri de hotel se afla statia de metrou Sultanahmet, statia e tren Sirkeci la 2 kilometri de hotel iar Aeroportul International Ataturk se afla la 18 kilometri de hotel.
Facilitati: Restaurant, bar, sala de conferinta, aer conditionat, minibar, televizor, telefon, uscator de par
Oferta de la:  Z Tour

2 . Sejur Hotel Leyenda 3*

3 nopti de la 253 euro


Situat într-o clădire istorică din cartierul Çemberlitaş, Leyenda Hotel este decorat în stil otoman clasic şi oferă facilități moderne. Acest hotel se află la doar 700 de metri de zona istorică Sultanahmet şi la câțiva pași de stația de tramvai Çemberlitaş. Accesul la internet WiFi este gratuit în toată proprietatea.

Decorate elegant, camerele de la Leyenda Hotel sunt prevăzute cu aer condiţionat, minibar, TV LCD Apple cu canale prin satelit şi facilități de ceai/cafea. De asemenea, acestea includ seif pentru laptop şi facilități de călcat. Baia privată este dotată cu duș și uscător de
Oferta de la:  Z Tour

3 . Sejur Hotel Burckin 4*

3 nopti de la 256 euro
Oferind vederi spre Moscheea Albastră, Hagia Sofia şi Bosfor de la terasa de pe acoperiş, Hotelul Burckin este situat central, în cartierul Sultanahmet. Camerele cu aer condiţionat oferă televizoare LCD şi Wi-Fi gratuit.
Camerele de la Burckin sunt elegant decorate în culori plăcute. Toate au parchet din lemn masiv, birou şi un minibar. Fiecare baie include o chiuvetă în formă de floare.
La restaurantul Hotelului Burckin, oaspeţii pot savura preparate din bucătăria tradiţională turcească. Există şi un salon de ceai în stil turcesc, cu covoare otomane şi ulcioare de ceai din argint, oferind
Oferta de la:  Z Tour

4 . Sejur Hotel WYNDHAM OLD CITY - Istanbul 5*

4 nopti de la 445 euro
Localizare: situat in orasul vechi, in apropiere de Moscheea Albastra, Palatul Topkapi, Hagia Sophia, Marele Bazar.
Facilitati: restaurant, cafenea, bar, centru wellness si spa (masaj, baie de aburi, sauna, piscina interioara, sala de fitness), sala de conferinte.
Dotari camere: baie proprie, uscator de par, aer conditionat, TV, telefon, minibar.
Oferta de la:  Ecovoyage Tour, Z Tour

5 . Sejur Hotel Mercure Istanbul Bomonti 5*

5 nopti de la 929 euro
Situat în centrul orașului Istanbul şi a zonei Bomonti, Mercure
Istanbul Bomonti oferă o terasă cu vedere la oraș. Oaspeţii au la
dispoziţie WiFi gratuit în toate zonele, diverse servicii şi un birou de
concierge. Centrul spa oferă o varietate de tratamente, inclusiv
aromoterapie, reflexoterapie şi masaje suedeze, thailandeze şi balineze.
Amenajate elegant, cu mobilier luxos, camerele şi suitele hotelului
Mercure Istanbul Bomonti sunt izolate fonic și au aer condiţionat.
Fiecare unitate de cazare este prevăzută cu birou, minibar şi TV cu
ecran plat și canale prin satelit. De asemenea,
Oferta de la:  D.A. TURISM

6 . Sejur Hotel Alphonse 3*

3 nopti de la 273 euro
Hotelul Alphonse este situat în Kumkapi, cartier renumit pentru restaurantele care servesc fructe de mare. Hotelul este la 700 de metri de Marele Bazar şi la 1,1 km de Moscheea Albastră și de Coloana lui Constantin. Aeroportul Atatürk din Istanbul se află la 12 km.
Oaspeţii au la dispoziţie acces gratuit la WiFi în zonele publice. Recepţia deschisă nonstop asigură room service.
Toate camerele au decor modern, TV cu ecran plat cu canale prin satelit, aer condiţionat şi minibar. Este disponibil şi un fierbător electric. Baia privată are duș, uscător de păr și articole de toaletă gratuite. Ca
Oferta de la:  Z Tour

7 . Sejur Hotel Holiday Inn City 5*

7 nopti de la 910 euro
Hotelul este situat la 12 km distant fata de Aeroportul Ataturk, 2 km distanta fata de orasul vechi si 6 km fata de Piata Taksim.
Camere sunt dotate cu Tv, Telefon, mini-bar, aer conditionat (centralizat), seif (gratuit), baie, uscator par.
Parcare si garaj gratuite.
In functie de disponibilitate precum si in baza unei rezervari anticipate, hotelul poate oferi transfer gratuit: aeroport – hotel.
Oferta de la:  Z Tour

8 . Sejur Hotel Amber 5*

4 nopti de la 285 euro
Localizare: Hotelul Amber este situat in apropiere de Moscheea Albastra si Marele Bazar.

Facilitati: restaurant, bar, receptie, lift, seif, sala de conferinte, casa de schimb valutar, rent a car, spalatorie.

Camerele dispun de: baie proprie, telefon, tv cablu, radio, uscator de par.
Oferta de la:  USTRAVEL AGENCY

9 . Sejur Hotel Doubletree By Hilton Old Town 5*

5 nopti de la 979 euro
Amplasat în centrul cartierului Sultanahmet, la 5 minute de mers pe jos de Marele Bazar, acest hotel pune la dispoziţie camere moderne cu aer condiţionat. Oferă posibilitatea de a lua masa în aer liber, baie turcească şi room service nonstop.
Variantele de petrecere a timpului liber la Doubletree By Hilton Istanbul – Old Town includ o cadă cu hidromasaj, saună, baie turcească şi masaje. Hotelul Hilton oferă internet gratuit în centrul de afaceri, un salon de înfrumuseţare şi un birou de turism care facilitează închirieri auto.
Camerele hotelului Doubletree By Hilton Istanbul – Old Town ofer
Oferta de la:  D.A. TURISM

10 . Sejur Hotel Holiday Inn Istanbul 4*

7 nopti de la 801 euro
Localizare: Hotelul Holiday Inn Istanbul City este situat la 12 km de Ataturk International Airport, la 2 km de Orasul Vechi, Grand Bazaar, Hagia Sophia, Sultanahmet Mosque, Palatul Topkapi si la 6 km de PiataTaksim. Fiind o oaza de relaxare, hotelul ofera o ambianta placuta, standarde inalte de confort si facilitati deosebite atat pentru turistii care calatoresc in scop de afaceri, cat si celor veniti in vacanta.Structura de cazare: Proiectat pentru confort s
Oferta de la:  Z Tour

11 . Sejur Hotel AKKA Lush Taksim 4*

7 nopti de la 773 euro
Situated in the Beyoglu district in İstanbul, 200 metres from Istiklal Street, AKKA Lush Hotel Taksim is set in a historical building which was built in 1850. It features a restaurant and free WiFi throughout the property. The hotel has a spa centre and sauna, and guests can enjoy a drink at the bar.

Featuring 4-metres-high ceiling, each room is fitted with a flat-screen TV with satellite channels. You will find a kettle in the room. The rooms come with a private bathroom. For your comfort, you will find bathrobes, slippers and free toiletries.

You will find a 24-hour front desk at the
Oferta de la:  Z Tour

12 . Sejur Hotel Pera Tulip 4*

7 nopti de la 461 euro
Acest hotel de design, situat în cartierul Beyoğlu, are piscină luxoasă cu marmură şi cadă cu hidromasaj, săli de conferinţe echipate şi restaurant. Bulevardul animat İstiklal este la câteva minute de mers pe jos. Hotelul Pera Tulip este la doar câţiva paşi de staţia de metrou Sishane, de staţia de tramvai Nostalgic şi de staţia de tramvai Tunnel, oferind acces uşor la zona Sultanahmet şi restul oraşului Istanbul.

Camerele Hotelului Pera Tulip au decor elegant şi paturi cu tăblie din brocart şi cuverturi mătăsoase. Sunt dotate cu TV interactiv cu ecran plat şi sistem audio stereo.

Deb L
Oferta de la:  Z Tour

13 . Sejur Hotel Ipek Palas 4*

6 nopti de la 439 euro
Localizare: Hotelul Ipek Palas se afla la scurta distanta de centrul istoric, in cartierul Sultanahment. Este aproape de toate atractiile turistice ale orasului Istanbul. Hotelul Ipek Palas se află la 10 minute de mers pe jos de Hagia Sofia şi de Palatul Topkapi. Piaţa Taksim este la 3,4 km, iar Marele Bazar este la 1,2 km. Aeroportul Atatürk este situat la mai puţin de 21 km.

Facilitati hotel: restaurant, bar, recepţie 24 de ore, ziare, terasă, camere nefumători, camere pentru familii, seif, incălzire, cameră de bagaje, aer condiţionat, săli de conferinţă şi petreceri.

Servicii: room
Oferta de la:  Z Tour

14 . Sejur Hotel Vicenza 4*

7 nopti de la 568 euro
Hotel VICENZA 4****- situat (la 350 m de Hotel Bekdas) central (zona Grand Bazar-Sf Sofia-Palatul Topkapî-Moscheea Albastra), camere cu 2 paturi cu grup sanitar propriu cu dus, TV, minifrigider, uscator de par, piscina si restaurant panorama (ultimul etaj).

www.hotelvicenzaistanbul.com
Oferta de la:  Z Tour

15 . Sejur Hotel Avantgarde Urban Levent 5*

5 nopti de la 919 euro
Acest hotel situat la 5 minute de mers pe jos de staţia de metrou Gayrettepe oferă camere şi suite elegante, cu aer condiţionat şi WiFi gratuit. Hotelul are centru spa, piscină interioară şi centru de fitness.

Toate camerele de la Avantgarde Urban Levent au TV LCD interactiv şi lenjerie de pat de lux. Suitele sunt dotate cu TV LCD Bang & Olufsen, CD player şi cadă spa. Zilnic sunt disponibile ziare şi servicii de spălătorie şi de curăţătorie chimică.

Facilităţile spa includ un centru de fitness, un studio pilates şi o piscină interioară. Oaspeţii se pot destinde cu un masaj relaxant
Oferta de la:  D.A. TURISM
Sejur Istanbul :
27 oferte de sejur cu preturi cuprinse intre 253 EURO si 979 EURO
 
! Vezi si cazare in Romania pe www.infopensiuni.ro