1 . Sejur Hotel Prestige And Aquapark (ex. Golden Yavor) 4*
7 nopti de la 294 euro
Localizare: Prestige Hotel and Aquapark (ex. Golden Yavor) este amplasat la doar 150 metri centrul statiunii si la 150 metri de plaja si la 18 km de Varna. Inconjurat de un parc superb ce transmite o stare de liniste si relaxare, hotelul le ofera oaspetilor sai o magnifica combinatie de spatiu si libertate, toate aproape de o minunata plaja aurie.
Facilitati Prestige Hotel and Aquapark: Construit in anul 2005, renovat ultima oara in 2017, hotelul are 8 etaje, 4 lifturi, recepție, aer condiționat în zone publice, schimb valutar, serviciu de spălătorie, Wi-Fi în zone publice, restaurant, lob
GRIFID Noa - Premium Ultra All Inclusive se află pe malul mării în Nisipurile de Aur și oferă cazare de 5 stele, o piscină în aer liber, un centru de fitness și o terasă. Cu o situare atractivă în cartierul Litoralul Golden Sands, acest hotel oferă un bar, precum și o piscină interioară. Proprietatea are o recepție deschisă non-stop, servicii de transport de la/la aeroport, room-service și WiFi gratuit în întreaga proprietate.
Camerele de la acest hotel sunt dotate cu zonă de relaxare, televizor cu canale prin cablu și baie proprie cu articole de toaletă gratuite și duș. GRIFID Noa - Premi
Localizare: Hotelul Melia Grand Hermitage este unul dintre cele mai reprezentative hoteluri ale brand-ului internaţional Sol Melia şi este poziţionat excelent, aproape de plajă şi la câteva minute de magazinele atrăgătoare şi restaurantele deosebite din staţiunea Nisipurile de Aur. Este situat pe coasta unui deal şi este înconjurat de terase de verdeaţă care coboară până spre promenadă şi plajă.
Facilitati: Hotelul Melia Grand Hermitage dispune de şapte restaurante si baruri: restaurant principal, care vă oferă o gamă largă şi diversificată de feluri de mâncare dintr-un meniu internaţional
Oferta de la: Z Tour , USTRAVEL AGENCY, NET SKY ONESTI
4 . Sejur Hotel Astoria (ex. Riu Astoria) 4*
5 nopti de la 510 euro
Hotelul Astoria este un simbol al statiunii, a fost preluat de lantul RIU incepand cu anul 2017 si oferă o gama larga de facilitati și un standard ridicat de cazare.
Localizare: Hotelul Astoria este situat in partea de nord a statiunii Nisipurile de Aur, la numai 20 m de plaja. Se afla la 10 minute de mers pe jos de centrul statiunii si la 3 km de parcul acvatic Aquapolis. Mănăstirea Aladzha se află la 5 km de RIU Astoria - All Inclusive, iar Baltata este la 9,4 km. Cel mai apropiat aeroport este Aeroportul Varna, situat la 26 km de proprietate.
Localizare: Hotelul Varshava se afla in centrul statiunii Nisipurile de Aur, la numai 350 m de plaja. Este situat la 16 km nord de orașul Varna şi la 21 km de aeroport.
Facilitati: Hotelul Varshava dispune de restaurant, lobby bar, bar la piscina, piscina exterioara cu setiune pentru copii, biliard, tenis de masa, masaj, seif, casa de schimb valutar, spalatorie, acces internet. Varshava are şi un internet café. Puteţi lua masa şi la diverse localuri din apropiere. Oaspeţii pot găsi o farmacie şi un supermarket deschis non-stop, iar pentru situaţii de urgenţă este disponibil şi un medic de
Hotelul Shipka este situat in centrul statiunii, la 200 metri de plaja. In imediata apropiere a hotelului se afla numeroase taverne si terase, buticuri si o farmacie.
Hotelul Shipka este dotat cu piscina exterioara si interioara cu apa minerala, umbrele si sezlonguri, sala de fitness, sauna si jacuzzi, teren de joaca pentru copii, 3 lifturi, salon de coafura si cosmetica, biliard si tenis de masa, restaurant, bar, lobby, casa de schimb valutar.
Hotelul Shipka are 122 camere si 6 apartamente. Unele camere au vedere spre mare, iar altele spre sosea. Camerele sunt duble sau triple si sunt
Localizare
Hotelul Palma din Nisipurile de Aur este situat la 200 de metri de plaja si este inconjurat de verdeata, aflandu-se pozitionat in mijlocul unui minunat parc.
Descriere cazare
Hotelul Palma din Nisipurile de Aur are 2 lifturi si 7 etaje pe care sunt dispuse 20 camere duble, 3 studiouri si 16 apartamente cu vedere la mare, la piscina sau la parc. Nu se accepta animale de companie.
Facilitati cazare :
DBL -min 2 ;max 2+1 sau 3 adulti
STUDIO -min 3 ;max 3+1 sau 4 adulti
DBL PROMO -min 2 ;max 2+1 sau 3 adulti
APP 1-dormitor - min 2 ;max 2+2/3+1 sau 4 adulti
APP 1-dormitor PR
Localizare: Prestige Deluxe Aquapark Club este un hotel de familie de 4 stele, situat în centrul staţiunii Nisipurile de Aur şi la doar 350 de metri de promenada principală şi de plajă, într-o zonă liniştită şi naturală, plină de verdeaţă. Oraşul Varna este situat la 18 km, iar Aeroportul Varna se află la 25 km. Hotelul a fost complet renovat in 2018.
Facilitati: Oaspeţii Clubului Prestige Deluxe Aquapark se bucură de privilegiul exclusivist de a folosi facilităţile şi serviciile de club ale hotelului din apropiere - Prestige Hotel and Aquapark. Există un parc acvatic foarte apreciat cu pi
Localizare: Hotelul este amplasat la 250 de m de plaja si 300 m de centru statiunii Nisipurile de Aur.
Capacitate de cazare: 140 de camere duble.
Dotari camere: TV satelit, telefon, mini bar, baie proprie.
Facilitati hotel: room-service, piscina descoperita cu gradina, centru sportiv (fitness, sauna, masaj), cabinet medical, salon de coafura si frizerie, magazin sportiv si pentru suveniruri, sala pentru ping-pong, biliard si jocuri electronice, parcare, restaurant acoperit si descoperit, bar si bar-piscina.
Localizare: la 100 de metri de plaja. Complexul Argisht Partez oferă unități de cazare la 13 minute de mers pe jos de centrul stațiunii Nisipurile de Aur. Hotelul a fost construit un anul 2016.
Clădirea proprietății este în stil sumerian și a fost premiată cu Luxury Property Award pentru cel mai bun complex de lux de la malul mării. Hotelul detine terasa si piscine sezoniere in aer liber.
Dotari camere: Camerele hotelului Argisht Partez au aer condiționat, TV cu ecran plat, baie privată cu duș și balcon. Bucătăria este dotată cu un cuptor.
Localizare: Hotelul Grifid Bolero a fost inaugurat in vara anului 2005. Se afla la 150 m de plaja si 500 m de zona comerciala din statiunea Nisipurile de Aur.
Facilitati: bar cu terasa, restaurant pentru nefumatori, restaurant a la carte cu preparate din bucataria asiatica, argentinian grill, snack bar cu terasa, piscina interioara cu jacuzzi. Spa, masaj, sauna, hamman, salon de infrumusetare, acces internet, coafor (toate contra cost).
Magazin suveniruri, 2 piscine exterioare cu jacuzzi, bar, piscina pentru copii, mini club si loc de joaca pentru copii. Se ofera gratuit pentru fiecar
12 . Sejur Hotel Grifid Vistamar (fost Astoria Beach) 4*
5 nopti de la 542 euro
Hotelul Grifid Vistamar este amplasat in partea de nord a statiunii Nisipurile de Aur, la numai 30 m de plaja.
Hotelul Grifid Vistamar este o varianta foarte buna de cazare, datorita dispunerii avantajoase in nordul statiunii Nisipurile de Aur, dar si datorita conditiilor bune de cazare.
Dispune de camere duble, family rooms si apartamente, fiecare avand grup sanitar propriu, telefon, frigider, TV satelit, aer conditionat si balcon.
Hotelul este dotat cu restaurant, piscina, piscina pentru copii, lobby bar, teren de tenis, tenis de masa, masaj, sauna, centru medical, sala de conf
Localizare: Hotelul Astera din Nisipurile de Aur este situat este situat in zona centrala a statiunii, la 30m de plaja, bucurandu-se de o panorama spectaculoasa asupra Marii Negre.
Facilitati: Hotelul Astera ofera oaspetilor sai restaurant principal, restaurant a la carte, Casino club Astera, discoteca, centru Spa, lobby bar, barul de la piscina, exchange, frizerie, sala de conferinte, parcare. Animalele de companie nu sunt acceptate in hotel.
Relaxare si sport: Gratuit: activitati si distractie in cursul zilei de cel putin 5 ori pe sapatamana, cursuri de dans, fitness, sauna, baie de a
Localizare: Complexul hotelier Palm Beach este situat in partea nordica a statiunii Nisipurile de Aur, fiind inconjurat de verdeata. Plaja se afla la numai 30 de metri.
Facilitati: Hotelul Palm Beach are la dispozitie restaurant, lobby-bar, piscina interioara si exterioara cu sectiune pentru copii, bowling, biliard, sky-bar “Paluba” pe acoperis in aer liber, masaj, exchange, seif, uscator de par, magazine, sala fitness, centru SPA, loc de joaca pentru copii. Restaurantul servește preparate din bucătăriile bulgară, rusă și internațională. Oaspeții au la dispoziție o piscină în aer liber cu
Localizare:
Riviera Holiday Village se afla in imediata vecinatate a statiunii Nisipurile de Aur si este un complex de 5 hoteluri, printre care si Hotel Nympha 4*.
Hotel Nympha 4* a fost complet renovat in 2017
Hotelul are plaja privata , sezlonguri , umbrele si prosoape la plaja - gratuit.
Facilitati:
restaurant, bar, piscina exterioara langa hotel Lotos si Imperial, umbrelute si sezlonguri la plaja din fata hotelului, fitness, internet