Această proprietate este la 7 minute pe jos față de plajă. Aflat la doar câţiva metri de plaja minunată Playa Jardín din Tenerife, acest hotel elegant are o piscină în aer liber, 2 restaurante şi vedere superbă la Muntele Teide şi la mare.
Hotelul Diamante Suites oferă suite junior mari şi confortabile, cu un balcon privat, un dormitor separat şi un lounge.
Aveţi la dispoziţie un mic teren de golf şi un teren de tenis sau puteţi închiria o bicicletă de la recepţie pentru a explora insula.
Conexiunea WiFi în zonele publice şi biroul de turism vă vor ajuta să vă organizaţi sejurul în T
Hotelul Gala a fost renovat complet in vara anului 2008, este situat la 300 m de plaja, in plin centru comercial al statiunii Playa de las Americas, la 15 km de aeroportul international Reina Sofia (Tenerife Sud), la 800 m de statia de autobuz/ taxi si la 500 m de terenul de golf Las Americas.
Hotelul Gala este situat la 300 m de plaja, in centrul comercial din Playa de las Americas (Tenerife, Insulele Canare), este locul ideal pentru petrecerea unei vacante relaxante atat pentru iubitorii de plaja si mare, cat si pentru cei care doresc sa viziteze insula Tenerife sau insulele vecine.
Oferind 2 piscine în aer liber înconjurate de grădini, Hotelul Puerto de la Cruz oferă camere spațioase, cu balcon. Se află la 5 minute de mers pe jos de centrul orașului Puerto de la Cruz și la 1,1 km de lacul cu apă sărată Lago Martianez, situat pe malul oceanului. Accesul la internet WiFi este gratuit.
Situat la doar 50 de metri de plaja La Pinta pe Coasta Adeje, HOVIMA Atlantis oferă studiouri şi apartamente cu terase. Amplasat în grădini, acesta oferă o piscină spaţioasă în aer liber şi o terasă la soare, cu vedere la Oceanul Atlantic.
Fiecare apartament şi studio de la HOVIMA Atlantis este decorat simplu şi are o zonă de relaxare cu o canapea extensibilă şi TV prin satelit. Facilităţile de bucătărie includ un frigider, cuptor cu microunde şi prăjitor de pâine. Toate spaţiile de cazare oferă vedere la piscină sau la grădină.
Atlantis are un snack-bar şi o terasă cu şezlonguri. De as
Gran Oasis Resort este un hotel de apartamente de lux, amplasat lângă terenul de golf Las Américas. Situat în grădini, acest complex oferă o piscină mare în aer liber şi vedere la Oceanul Atlantic.
Hotelul este situat între Playa de Las Américas şi Los Cristianos. Cea mai apropiată plajă se află la mai puţin de 2 km distanţă.
Complexul Oasis oferă un serviciu de transport cu autobuzul la atracţiile turistice ale zonei. De asemenea, este disponibil un popular serviciu de transfer cu barca de la Playa de Los Cristianos la insula La Gomera.
Locatie: hotelul este situat in statiunea Costa Adeje, la 500 m de plaja.
Facilitati hotel: bar la piscina, piano bar, 4 restaurante (menu vegetarian si special pentru copii, mediteraneean), 2 piscine pentru adulti (una incalzita) + 1 piscina pe acoperisul hotelului cu solarium si vedere panoramica spre ocean/munte, 1 piscina pentru copii (incalzita), centru SPA (jacuzzi, sauna, baie turceasca, gimnastica – totul contra cost), program animatie.
Dotari camere: camere spatioase si confortabile, TV cablu, Pay TV, minibar, seif (contra cost), acces internet, uscator de par in baie, balc
Situat în Los Cristianos, Beverly Hills Heights pune la dispoziție WiFi gratuit. Proprietatea are o piscină în aer liber, disponibilă pe toată durata anului. Acest hotel de 3 stele oferă serviciu gratuit de transfer către centrul orașului.
Toate camerele sunt dotate cu TV cu ecran plat cu canale prin satelit, cuptor cu microunde, fierbător, dulap și cadă. Camerele includ baie privată. La Beverly Hills Heights, fiecare cameră are zonă de relaxare. Preferința pentru o cameră cu vedere la mare și la piscină este onorată în funcție de disponibilitate.
Această proprietate este la 10 minute pe jos față de plajă. Acest complex de apartamente este situat în partea de sud a terenului de golf Las Américas, la numai 800 de metri de plaja Las Vistas.
Această clădire cu 2 etaje asigură apartamente cu 1 sau 2 camere echipate complet, creând o atmosferă plăcută. În plus, complexul include un restaurant à la carte, un bar şi o piscină cu apă dulce, care este încălzită iarna. Datorită locaţiei avantajoase a hotelului, în apropiere există o ofertă considerabilă de restaurante şi opţiuni de agrement.
De asemenea, complexul oferă un program de divertism
El Tope se află la 400 m de plaja Puerto de la Cruz și de piscinele Martiánez, și oferă vedere la Muntele Teide. De asemenea, are un centru spa, un restaurant tip bufet și o piscină în aer liber.
Fiecare dintre camerele de la Hotelul Atlantic El Tope are aer condiționat, TV prin satelit, frigider și un balcon.
Restaurantul hotelului oferă bucătărie deschisă și preparate mediteraneene. De asemenea, există un lounge bar.
El Tope se află la 10 minute de mers pe jos de centrul orașului Puerto de La Cruz și la 100 m de centrul comercial Lagos de Martiánez. La Aeroportul Tenerife Norte se
Această proprietate este la 4 minute pe jos față de plajă. Acest hotel situat chiar pe litoral este amenajat în grădini subtropicale de 4 ha şi are o piscină impresionantă cu palmieri. Oaspeţii se pot bucura de mese tip bufet şi de vedere superbă la Oceanul Atlantic.
Plimbaţi-vă prin grădinile fabuloase ale hotelului şi admiraţi plantele şi florile exotice. Relaxaţi-vă cu o siestă de după-amiază la umbra palmierilor şi admiraţi excelenta amenajare a zonei în timp ce jucaţi o partidă de tenis sau mini golf pe terenul conceput cu multă atenţie.
Localizare: Hotelul Guayarmina Princess este situat la 150 metri de plaja Fañabé, la 200 metri de centrul comercial si de statia de mijloace de transport in comun/ taxi, la 3 kilometri de Playa de las Americas si la 17 kilometri de aeroportul international Reina Sofia. La 3 km de hotel se afla terenul de golf Las Americas.
Structura de cazare: Hotelul dispune de 513 camere (dintre care 413 duble, 82 Junior Suites si 18 suites), toate dotate cu aer conditionat, telefon direct, minibar, frigider, canal muzical, seif, TV cu conexiune prin satelit, uscator de par, baie completa, terasa sau bal
Această proprietate este la 4 minute pe jos față de plajă. Sol Arona Tenerife se află la 200 de metri de plaja Los Cristianos din Tenerife. Proprietatea are o piscină mare în aer liber cu şezlonguri şi camere cu balcon, majoritatea cu vedere la mare.
Copiii au la dispoziţie piscina proprie şi pot practica diverse activităţi la locul de joacă, precum escaladă şi sărituri pe trambulina elastică. Între timp, părinţii se pot antrena la sala de sport sau se pot bucura de soare pe terasă.
La sfârşitul zilei, familia se poate reuni pentru a lua masa la restaurantul tip bufet, înainte de a se b
Localizare: Hotelul Zentral Center este localizat chiar in centrul statiunii Playa de las Americas, la aproxim 700 m de Plaja El Camison si la aproxim. 800 m de Playa las Vistas in Los Cristianos. Cladirea hotelului - formata din 7 etaje, cu sali moderne, receptie.
Facilitati: piscina exterioara, restaurant, night club, supermarket.
Dotari camere: Camerele sunt frumos mobilate, dotate cu baie proprie, Tv sat, aer conditionat.
Hotel AF Valle Orotava este un hotel de 4 stele, complet renovat, situat in centrul orasului Puerto de la Cruz, la 10 minute de mers pe jos de Playa Jardín, dotat cu facilitati moderne si camere cu vedere la mare si Teide, acoperis cu terasa mare, piscina incalzita cu apa sarata.
Sunt prezente un restaurant tip bufet și un restaurant à la carte.
Camere luminoase și confortabile pentru a oferi cea mai bună experiență și sejururi fiecăruia dintre clienții noștri. Sunt complet echipate, aer condiționat, WIFI gratuit, seif inclus, telefon, TV, încălzire, încuietoare electronică de securitat
15 . Sejur Hotel Ramada Residences By Wyndham Costa Adeje 4*
7 nopti de la 1195 euro
Ramada Residences by Wyndham Costa Adeje se află la 1,6 km de plaja Torviscas și pune la dispoziție cazare, un restaurant, un lounge comun, o grădină și o piscină în aer liber. Există acces gratuit la internet WiFi.
Fiecare unitate are bucătărie cu frigider și cuptor, seif, TV cu ecran plat cu canale prin satelit, facilități de călcat, birou și zonă de relaxare cu o canapea extensibilă. Fiecare unitate are baie privată cu duș, articole de toaletă gratuite și uscător de păr.
Acest hotel de apartamente servește un mic dejun à la carte sau englezesc/irlandez complet.