Situat la doar 50 de metri de plaja La Pinta pe Coasta Adeje, HOVIMA Atlantis oferă studiouri şi apartamente cu terase. Amplasat în grădini, acesta oferă o piscină spaţioasă în aer liber şi o terasă la soare, cu vedere la Oceanul Atlantic.
Fiecare apartament şi studio de la HOVIMA Atlantis este decorat simplu şi are o zonă de relaxare cu o canapea extensibilă şi TV prin satelit. Facilităţile de bucătărie includ un frigider, cuptor cu microunde şi prăjitor de pâine. Toate spaţiile de cazare oferă vedere la piscină sau la grădină.
Atlantis are un snack-bar şi o terasă cu şezlonguri. De as
Această proprietate este la 3 minute pe jos față de plajă. Alua Atlantico Golf has a restaurant, fitness centre, a bar and garden in San Miguel de Abona. Boasting a kids'''' club, this property also provides guests with a children''''s playground. The hotel offers an outdoor swimming pool, indoor pool, karaoke and a 24-hour front desk.
All guest rooms come with air conditioning, a flat-screen TV with satellite channels, a fridge, a kettle, a bath and a desk. At the hotel the rooms are equipped with a wardrobe and a private bathroom.
A buffet breakfast is available every morning at Alua Atla
Hotelul Catalonia Las Vegas este situat in prima linie de hoteluri fata de plaja, langa lacul Mariantez, chiar in central orasului Puerto de la Cruz, bucurandu-se de o panorama impresionanta catre varful muntelui Teide sau catre ocean. Centrul vechi al orasului si cheul pescadoarelor se afla la numai cateva minute distanta de mers pe jos, iar aeroportul Los Rodeos (Tenerife Nord) la numai 30 km.
Hotelul Catalonia Las Vegas, situat pe malul marii in Puerto de la Cruz (Tenerife, Insulele Canare), este locul ideal pentru petrecerea unei vacante relaxante la malul oceanului Atlantic.
Hotelul Gala a fost renovat complet in vara anului 2008, este situat la 300 m de plaja, in plin centru comercial al statiunii Playa de las Americas, la 15 km de aeroportul international Reina Sofia (Tenerife Sud), la 800 m de statia de autobuz/ taxi si la 500 m de terenul de golf Las Americas.
Hotelul Gala este situat la 300 m de plaja, in centrul comercial din Playa de las Americas (Tenerife, Insulele Canare), este locul ideal pentru petrecerea unei vacante relaxante atat pentru iubitorii de plaja si mare, cat si pentru cei care doresc sa viziteze insula Tenerife sau insulele vecine.
Hotelul Alexandre La Siesta se află în stațiunea Playa De Las Americas, la 300 m de plajă. Are piscine separate pentru adulți și copii, înconjurate de grădini.
Camerele de la La Siesta sunt spațioase și au balcon sau terasă mobilată. Acestea includ aer condiționat, TV prin satelit și o zonă de lounge.
Restaurantul tip bufet servește micul dejun, prânzul și cina. De asemenea, oaspeții se pot bucura de băuturi răcoritoare ușoare la snack barul situat pe o insulă între piscine. Există și 2 baruri: unul lângă piscină și altul în hol.
Hotelul La Siesta oferă o sală de gimnastică și un cen
7 . Sejur Hotel Spring Vulcano (Playa De Las Americas) 4*
7 nopti de la 1644 euro
Hotelul Spring Vulcano este recunoscut pe plan international pentru facilitatile si gradinile sale, o oaza in inima statiunii Playa de las Americas.
Localizare:
Hotelul Vulcano este situat in statiunea Playa de las Americas, la doar 300 de metri de plaja. Parcul acvatic Siam Park se afla la 5 minute de mers cu masina. Rezervatia naturala Parque Nacional del Teide se afla la 1 ora de mers cu masina.
Distante
-> Aeroportul Tenerife Sud Reina Sofia 18 km
-> Aeroportul Tenerife Nord Los Rodeos 120 km
Puncte de interes
-> Parcul acvatic Siam Park
-> Loro Parque
-> Jun
Apartamentele de la Hg Tenerife Sur se află la 10 minute de mers pe jos de Plaja din Los Cristianos, în sudul insulei Tenerife. Acestea sunt amplasate în grădini şi oferă 2 piscine în aer liber, o saună şi un teren de squash.
Toate apartamentele de la Apartamentos Hg Tenerife Sur sunt concepute în stilul insulelor Canare şi au o terasă privată şi TV. Contra cost, puteţi beneficia şi de TV prin satelit. Sunt oferite o baie privată şi o chicinetă utilată cu un frigider, fierbător de apă, prăjitor de pâine şi aragaz electric.
Complexul de apartamente Hg Tenerife Sur include un bar şi un re
H10 Tenerife Playa este situat vizavi de lacul Martíanez, la doar 50 de metri de mare, în Puerto de la Cruz. Acest hotel elegant include 2 restaurante şi o piscină în aer liber.
Toate camerele hotelului Tenerife Playa sunt luminoase şi au aer condiţionat. Sunt prevăzute cu TV şi baie complet echipată.
Cu vedere la mare, restaurantul El Drago al hotelului Tenerife Playa oferă bucătărie deschisă, în timp ce El Lagar serveşte mese lângă piscină. Oaspeţii pot savura băuturi pe terasă sau la barul El Tinerfe.
Playa se află la doar 10 minute de mers pe jos de centrul staţiunii Puerto de
Gran Oasis Resort este un hotel de apartamente de lux, amplasat lângă terenul de golf Las Américas. Situat în grădini, acest complex oferă o piscină mare în aer liber şi vedere la Oceanul Atlantic.
Hotelul este situat între Playa de Las Américas şi Los Cristianos. Cea mai apropiată plajă se află la mai puţin de 2 km distanţă.
Complexul Oasis oferă un serviciu de transport cu autobuzul la atracţiile turistice ale zonei. De asemenea, este disponibil un popular serviciu de transfer cu barca de la Playa de Los Cristianos la insula La Gomera.
This property is located in the heart of scenic Puerto de la Cruz, right next to its bus station. The property offers a swimming pool. Free WiFi is provided in common areas.
There''''s also a gym.
Hairdryers can be obtained at the reception and they are free of charge.
There are numerous shops, bars, and restaurants within a 5-minute walk of the property.
Localizare: se afla in Costa Adeje, pe malul marii, langa faleza, are vedere minunata la plaja pietroasa “La Enramada”. In Playa de las Americas se poate ajunge cu autocarul hotelului.
Facilitãţi: hotelul este alcatuit din mai multe cladiri, lifturi, hol cu receptie, cu piano-bar si cu fotolii, lifturi, restaurant tip bufet, restaurant a’la carte, discoteca, magazin mic si coafor, piscina acoperita, 3 piscine cu apa dulce, piscina separata pentru copii, jacuzzi, terasa pentru plaja cu sezlonguri, umbrele, saltele si prosoape, pool/snack-bar, teren de joaca pentru copii.
Olé Tropical Tenerife se află în Playa de Las Americas, la 550 de metri de plajă. Proprietatea oferă o sală de gimnastică şi piscine în aer liber.
Camerele au aer condiţionat, TV cu ecran plat, baie şi balcon privat.
Hotelul include un restaurant tip bufet. De asemenea, există 2 cocktail-baruri, dintre care unul în zona piscinei, precum şi un bar cu muzică live şi ring de dans.
La mică distanţă de mers pe jos, oaspeţii pot găsi numeroase magazine, restaurante şi baruri în centrul staţiunii Playa de Las Américas. Terenul de golf Golf Las Américas se află la 5 minute de mers cu maşina.
Localizare:
Hotelul Hard Rock Tenerife se afla pe coasta sudica a Insulei Tenerife, langa Adeje, fiind o combinatie intre legendarul brand Hard Rock cu facilitati moderne si un design deosebit.
Distanta pana la plaja este de 300 m.
Facilitati hotel:
A fost recent renovat in anul 2016 si pune la dispozitia turistilor numeroase facilitati, precum: 3 piscine exterioare, activitati pentru petrecerea timpului liber atat in interior cat si in exterior, centru SPA, sala de fitness, magazin pentru suveniruri Rock Shop, sala de conferinte complet exhipata, parcare, WI-FI gratuit in toata locatia
Localizare: Hotelul Concordia Playa 4* este situat in Puerto de la Cruz, la 2 minute pe jos față de plajă, la 100 m de lacul Martianez, in nordul insulei Tenerife.
Facilitati: piscina exterioara, restaurant, bar cu muzica live, terasa, Wi-fi.
Camere: Hotelul Checkin Concordia Playa 4* are 10 etaje si 236 de camere. Camerele standard sunt dotate cu baie, telefon, seif, uscător de păr, aer condiționat, TV și balcon.