IC Santai este un complex all inclusive, amplasat pe plaja din Belek, în mijlocul unor grădini amenajate și spațioase. Acesta are 3 piscine în aer liber, 1 piscină interioară, camere moderne cu balcon privat şi un centru spa. Hotelul pune la dispoziție 6 baruri diferite.
Complexul IC Santai Family Resort are facilități extinse și unice, create special pentru copii, și pune la dispoziție un miniclub cu camere video de supraveghere, sesiuni de proiecții de filme și diverse jocuri de societate. Hotelul pune la dispoziție și piscine pentru copii și bebeluși.
2 . Sejur Hotel Green Maxx (Ex. Chervo Club Sirena ) 5*
7 nopti de la 1096 euro
Ultima renovare completă a avut loc în sezonul de iarnă 2017-2018.
Localizare: situat in statiunea Belek, la 40 km de Antalya
Dotari camere: hotelul dispune de urmatoarele tipuri de camere: camere standard (22 mp), camere superioare (28 mp), camere pentru persoane cu handicap (28 mp), camere standard din bungalow-uri (25 mp), camere familiale (48 mp), suitele Terrace (38 mp), suite Zeus (68 mp), dotate cu: TV, baie cu cada sau dus, unele cu terasa, mini bar (umplut la sosire cu apa), balcon, mocheta
Facilitati: discoteca, restaurant principal (bufet deschis pentru mic dejun, pranz
Situat în Belek, lângă o plajă privată proprie, acest hotel luxos oferă WiFi gratuit, un centru spa și o piscină interioară cu 3 tobogane de apă. Camerele luminoase și spațioase sunt dotate cu aer condiționat și TV prin satelit.
Toate camerele sunt mobilate în stil contemporan și au o baie modernă cu halate și papuci. Unele includ o zonă de relaxare cu canapea și țesături bogate. În cameră, oaspeții vor găsi 1 sticlă de vin și un platou cu fructe din partea casei.
În sezonul cald, oaspeții cazați la Orange County Resort Hotel Belek au la dispoziție o piscină mare în aer liber, cu toboga
Amon Hotel se afla la 19 km de Aeroportul Antalya. Punctele de interes populare din apropierea hotelului includ plaja Kadriye, parcul tematic The Land of Legends si Gradina Tolerantei.
Facilitati hotel:
- restaurant, bar, gradina, WiFi gratuit, plaja privata si room service, piscina, centru de fitness, divertisment de seara si o receptie deschisa nonstop, sauna, tenis de masa si darts
Camere:
- aer condiționat, cutie de valori și TV cu ecran plat,
Oferind o zonă de plajă privată, Aydinbey Queen''s Palace & SPA este situat în Belek, la 1,9 km de parcul tematic The Land of Legends. Proprietatea are un restaurant şi o piscină în aer liber. Conexiunea WiFi este gratuită.
Toate camerele hotelului includ un TV cu ecran plat.
Aydinbey Queen''s Palace & SPA oferă mic dejun tip bufet în fiecare dimineaţă.
Grădina Toleranţei se află la 2,9 km. Cel mai apropiat aeroport este cel al oraşului Antalya, situat la 26 km de proprietate.
6 . Sejur Hotel Rixos Park Belek - The Land Of Legends 5*
7 nopti de la 1156 euro
Localizare: Hotelul Rixos Park Belek - The Land Of Legends se afla in Belek, la 1.1 km de Serik Belek Public Beach, la 8,8 km de Parcul tematic The Land of Legends și la 21 km de Amfiteatrul Aspendos. Cel mai apropiat aeroport este Aeroportul Antalya, situat la 29 km de Rixos Park Belek - The Land Of Legends Access.
Facilitati: Rixos Park Belek - The Land Of Legends oferă piscină în aer liber, parcare privată gratuită, centru de fitness, sauna, terasa și grădină, room service. Printre diversele facilități disponibile la proprietate se numără un bar, un teren de tenis și o zonă de plajă pri
Localizare:
Hotelul Cornelia Diamond Golf Resort & Spa 5* este situat la 35 km de aeroport, la 45 km de centrul orasului Antalya si la 2 km de localitatea Belek, pe malul marii. Hotelul Cornelia Diamond Golf Resort & Spa 5* a fost construit in anul 2008 si are o suprafata totala de 200 000 mp. Hotel modern cu spatiul exterior bine amenajat.
Facilitati:
Hotelul Cornelia Diamond Golf Resort & Spa 5* ofera oaspetilor sai restaurant principal, meniu dietetic, meniu vegatarian, 9 restaurante a la carte (mediteranean, turcesc, otoman, frantuzesc, barbeque, asiatic, latin si nord-american, fru
Locatia: la 250 m de plaja, 1 km de Bogazkent si 40 km de aeroport.
Facilitatile camerelor: baie cu telefon si uscator de par, climatizare, telefon, televizor, mini bar, seif, TV satelit, radio, canapea, birou.
Activitati: 2 tobogane, piscina interioara (incalzita), mini club, echipa de animatie, baie turceasca, sauna, discoteca, teren de tenis, mini fotbal, mese de tenis, centru fitness, aerobic, hidrobiciclete, facilitati pentru practicarea baschetului, voleiului, badmintonului, canotajului, surfingului, darts-ului, polo, internet wireless la receptie.
Localizare:
Hotel Maxx Royal Belek Golf & Spa face parte din lantul hotelier Voyage Hotels insa este un brand separat al acestui lant, nou si de lux. Hotelul este situat intre hotelurile Voyage Belek si Adam & Eve.
Hotelul are cel mai mare Aqua Park (de 27000 mp), exclusiv pentru cei cazati in hotel, si cel mai mare domeniu pentru copii (Kid''s Kingdom). Camera cea mai mica are 70 mp. Hotelul detine cel mai mare centru Spa din Belek.
In total exista 447 camere:
Cu vedere la terenul de golf dintre care:
* 143 Suite Golf View: situate în Cladirea Principala, 1 dormitor, pat French sa
Situat chiar pe plajă, Sensimar oferă o zonă de plajă privată, piscine interioare şi în aer liber şi facilităţi de spa. Veţi găsi aici camere cu aer condiţionat, TV prin satelit şi minibar.
Toate camerele de la Sherwood Blue Belek - Adults Only au mobilier modern. De asemenea, toate oferă balcon. Unele camere deluxe au intrare privată la piscina în aer liber.
În fiecare zi se serveşte un bufet de mic dejun. De asemenea, puteţi savura mâncăruri internaţionale şi locale la restaurantele hotelului. Barurile servesc diferite cocktailuri şi băuturi.
Armas Belek este situat pe malul marii la 2 km de centrul orasului Belek. Hotelul dispune de 367 camere duble standard si suite, 3 restaurante, 5 baruri, centru spa cu hammam, sauna, masaj si centru fitness.
Turistii se pot relaxa la cele 2 piscine, iar pt. copii este piscina speciala si kids club unde se desfasoara activitati si jocuri recreative.
The X Belek, named after its architecture; The most beautiful point of the Mediterranean is located in Belek.
The X Belek is designed for a holiday experience where you can experience two different concepts, family and adult, with all its privileges.
The X Belek high-end service concept invites you to an extraordinary entertainment experience as well as specially designed peaceful and sophisticated rooms, restaurants where you can have a unique gastronomy experience, special areas designed with different styles in mind.
A holiday privilege specially designed for adults. Specific room
LOCALIZARE: direct pe plaja, la 3 km de Belek si 33 km de aeroportul din Antalya, la 45 km decentrul orasului Antalya.
AN CONSTRUCTIE: 2001 camerele garden si 2003 a cladireaprincipala.
ULTIMA RENOVARE: 2017 cladirea principala si 2018 a camerelegarden.
CAPACITATE: 743 camere.
FACILITATI HOTEL: apaquapark a 8 topogane si Crazy River, 2pisicine exterioare cu apa proaspata, 1 piscina exterioara cu apa sarata, 2piscine interioare cu apa proaspata, 1 piscina interioara cu apa sarata, 3psicine separate pentru copii ( una din ele incalzite si una cu apa de mare),centru SPA EDEN : sauna, baie tu
Aquaworld Belek se află în stațiunea Belek, pe coasta cu apă turcoaz a Mării Mediteraneene. Oferă o plajă privată, un parc acvatic, un centru spa și de wellness, servicii de masaj și un club pentru copii. Oaspeții au la dispoziție sporturi de apă atractive, cum ar fi scufundări, windsurf și canotaj, precum și un bar, unde oaspeții pot savura diverse băuturi.
Camerele au aer condiționat, minibar, TV cu ecran plat cu canale prin satelit, cutie de valori și balcon. Anumite camere oferă vedere la grădină. Pentru confortul oaspeților, facilitățile suplimentare includ lenjerie de pat și prosoape
LOCALIZARE: Hotelul este situat la 25 km de aeroportul international Antalya si 7 km de Belek.
FACILITATI: Receptie, room service 24 h (contra cost), lobby, telefon si fax (contra cost), sala de conferinta, sauna, centru fitness, masaj (extra), baie turceasca, serviciu de trezire, spalatorie (contra cost), baby sitter (contra cost), serviciu de inchirieri masini (contra cost), mini club, animatie, mini disco.
SERVICII: Hotelul dispune de restaurant principal – exista si bufet pentru copii in timpul cinei si Restaurant A la carte. Baruri: Bar la piscina, Bar la Disco, Snack Bar, Lobby B