Ambassador Playa II se găsește în Benidorm, la 2,5 km de Aqualandia, și are o piscină în aer liber, un lounge comun, un bar și parcare privată. Printre facilitățile disponibile la această proprietate se numără un restaurant, o recepție deschisă nonstop și depozit de bagaje, precum și WiFi gratuit în întreaga proprietate. Camerele sunt dotate cu un balcon.
Acest hotel pune la dispoziție camere cu aer condiționat, birou, cutie de valori, televizor cu ecran plat, terasă și baie proprie cu duș. Baia proprie oferă o cadă și un uscător de păr. La Ambassador Playa II, camerele includ lenjerie de pa
This magnificent 3 star hotel is situated only 60 m. from the Poniente beach and 850 metres from the Park of Elche and the old town of Benidorm. The pool and terraces with constant sea- view and surrounded by palm trees make this an ideal hotel for the vacations of the whole family. All bedrooms have sea-view and hotel amenities include a varied entertainment programme and a spacious buffet restaurant. The complex is situated 58 km. away from the airport of Alicante.
Cel mai înalt hotel din Europa, Gran Hotel Bali, cu 52 de etaje, oferă o vedere de neegalat la Costa Blanca. Proprietatea are mai multe piscine în aer liber, un centru spa și camere spațioase, majoritatea cu aer condiționat și balcon privat.
Camerele aerisite de la Bali sunt amenajate în nuanțe neutre elegante. Toate camerele includ TV prin satelit, seif și minibar. Este disponibil WiFi la un cost suplimentar.
Oaspeții pot savura mese tip bufet la cele 2 restaurante ale hotelului. Există, de asemenea, un bar la piscină și un disco-bar. Gran Bali oferă un program complet de divertisment, pre
Localizare: Gran Hotel Bali este situat în staţiunea Benidorm din Costa Blanca, aflandu-se la numai 5 minute de plajă. In apropiere se afla un teren de golf si doua parcuri tematice Terra Mitica si Terra Natura. Construit in anul 2002, hotelul este alcatuit din doua cladiri, una din ele avand 186 metri inaltime ceea ce il face cel mai inalt hotel din Europa.
Facilitati hotel: hotelul dispune de restaurant cu scaune pentru copii, seif, 18 lifturi, garaj, internet-cafe, centru spa: sauna, jacuzi, sala de fitness, masaj, coafor, salon de cosmetica, loc de joaca pentru copii, sala de jocuri, a
The Hotel Presidente is a complex situated in Benidorm, Costa Blanca, Alicante. It is consisted of 292 rooms designed to offer guests comfort and services. The gorgeous restaurant, the bar, the pool with separate children’s section and the other hotel amenities create a dream environment for the guests providing them all the elements. It is the ideal destination for families and couples looking for an unforgettable holiday. The hotel is 250 m from the beach, 800 m from the old city of Benidorm and approximately 38 km from the airport of Alicante.
Hotelul Gandia Playa este la 250 de metri de plaja Gandia, pe Costa Blanca. Proprietatea este situată în grădini şi oferă 2 piscine în aer liber şi camere cu aer condiţionat, acces gratuit la internet WiFi şi balcon cu vedere la mare.
Camerele au încălzire, seif, baie privată, podea de lemn şi mobilier din lemn de culoare deschisă.
Restaurantul tip bufet de la Gandia Playa serveşte un mic dejun continental, iar aici se poate solicita şi prânzul la pachet. Există un café-bar şi un pub irlandez, precum şi o discotecă.
Hotelul are o recepţie nonstop şi oferă servicii de spălătorie. Acce
7 . Sejur Hotel Pierre Vacances Benidorm Horizon 4*
5 nopti de la 225 euro
Pierre & Vacances Apartamentos Benidorm Horizon se găsește în Benidorm, la 9 minute de mers pe jos de Plaja Levante și la 1,7 km de Plaja Cala Tio Ximo, și are unități de cazare cu WiFi gratuit, climatizare și acces la o grădină cu o piscină în aer liber. Se oferă la locație parcare privată.
Fiecare unitate oferă un balcon, o bucătărie complet utilată, cu un frigider, o zonă de relaxare cu o canapea extensibilă, un televizor cu ecran plat, o mașină de spălat și o baie proprie cu cadă și articole de toaletă gratuite. Oaspeții au la dispoziție de asemenea o mașină de spălat vase, un cuptor ș
Oferta de la: USTRAVEL AGENCY, TRAMP TRAVEL, Z Tour
8 . Sejur Hotel Mediterraneo 4*
7 nopti de la 939 euro
Mediterraneo Hotel is situated in a privileged area know as `Ciudad Jardin` which is part of the exclusive residential zone of Benidorm. It is situated 900 metres from the Levante Beach, just in front of the Benidorm Palace and just 250 metres from famous Aqualandia and Mundomar Theme Parks. The complex covers 12,000 square meters of which almost two thirds have been dedicated to pools, terraces and gardens, allowing guests to have access to the extensive open areas within its grounds. The Airport of Alicante is 58km away.
Hotelul este situat in centrul orasului vechi, la cativa metri de plaja Levante.
Asezarea sa convenabila in centrul Orasului Vechi va ajuta sa va relaxati in vacanta dvs facand plimbari in partea istorica a statiunii Benidorm. In apropiere se gasesc
ituat la doar 30 de metri de Plaja Poniente din Benidorm, Hotelul Montemar oferă vederi fantastice spre golf de la terasa de pe acoperiş. Oferă camere cu aer condiţionat, Wi-Fi gratuit şi TV prin satelit.
Camerele de la Montemar au pardoseli de gresie şi un decor inteligent, simplu. Fiecare cameră are minibar şi baie proprie cu uscător de păr.
Restaurantul în stil bufet de la hotel serveşte preparate culinare internaţionale şi oferă o bucătărie deschisă. Există, de asemenea, un bar-café cu vedere spre mare şi muzică live în timpul verii.
Această proprietate este la 4 minute pe jos față de plajă. Acest hotel plăcut este situat la 350 de metri de plaja Poniente și parcul Elche. Oferă camere confortabile cu aer condiționat, WiFi gratuit, o piscină în aer liber pe acoperiș și o recepție deschisă nonstop.
Camerele simple de la Hotelul Condal sunt luminoase, iar majoritatea au terasă mobilată. Toate au TV, seif și baie privată.
Micul dejun tip bufet este servit zilnic la restaurantul Condal, care oferă o gamă largă de preparate internaționale. Printre alte facilitățile disponibile la hotel se numără un local cu autoservire, u
12 . Sejur Hotel Benidorm East By Pierre & Vacances 4*
7 nopti de la 722 euro
Hotelul Benidorm East by Pierre & Vacances este situat în Benidorm, la 650 de metri de plaja Levante și la mai puțin de 1 km de Cala Tio Ximo, și oferă un bar, un lounge comun, o grădină și WiFi gratuit. Această proprietate are recepție deschisă nonstop, un restaurant și o piscină ...
Hotelul Avenida este situat într-o zonă centrală din Benidorm, la 75 de metri de plaja Levante. Pune la dispoziție o terasă cu piscină, o cadă cu hidromasaj, un solar și o sală de sport mică.
Toate camerele cu aer condiționat de la Avenida sunt dotate cu minibar și TV prin satelit. Baia privată include articole de toaletă gratuite și uscător de păr.
Printre facilități se numără, de asemenea, un restaurant tip bufet, o cafenea și un snack bar amplasat lângă piscină. Pe terasa hotelului există şi o saună disponibilă la un cost suplimentar, în urma unei cereri prealabile.
14 . Sejur Hotel PIERRE VACANCES BENIDORM PONIENTE 3*
7 nopti de la 759 euro
Descriere PIERRE VACANCES BENIDORM PONIENTE:
Apartamentele se afla in zone Poniente a statiunii Benidorm, partea mai linistita a statiunii, recomandata familiilor cu copii. In apropiere sunt numeroase magazine si restaurante.
Localizare PIERRE VACANCES BENIDORM PONIENTE:
Apartamentele sunt localizate la 1 km de plaja Poniente cu nisip fin si intrare lina in mare, la 2 km de centrul statiunii, la 60 km de Aeroportul Alicante si 150 km de Aeroportul Valencia.
Facilitati PIERRE VACANCES BENIDORM PONIENTE:
Apartamentele au urmatoarele facilitati: piscina exterioara, piscina interioara in
Localizare: la 100 metri de plaja Levante in zona centrala a statiunii Benidorm
Dotari camere: balcon, televizor, aer conditionat, baie, balcon, minibar (optional), seif
Facilitati hotel: wifi gratuit, sauna, jacuzzi, piscina pe acoperisul hotelului cu terasa cu sezlonguri, baie turceasca, restaurant principal, gastro bar si terasa pentru gustari, sala de gimnastica.
Plaja: plaja se afla la 100 metrid e hotel. Este plaja lata cu nisip fin