Sejur Insula Corfu 2026 - oferte vacante si sejururi in Insula Corfu

Cont turist Cont agentie Cont hotel



Stele

Tip masa

Durata sejur
Transport

Pret

Sediu agentie

oferte gasite 29 oferte gasite
Sorteaza dupa

1 . Sejur Hotel The Royal Grand 3*

7 nopti de la 579 euro
Situat la doar 300 de metri de plaja cu nisip Kanoni, Hotelul Royal Boutique cuprinde 2 clădiri și oferă acces WiFi gratuit în zona holului. Acesta are piscină în aer liber, 2 restaurante, 2 baruri și cafenea cu vedere la insula Pontikonisi și la Aeroportul din Corfu.

Camerele și suitele au fost renovate în anul 2013 și sunt decorate în tonuri calde, cu mobilier modern. Acestea au aer condiționat, cutie de valori, minibar și TV cu ecran plat. Baia privată oferă articole de toaletă. Unitățile de cazare au vedere completă sau parţială la mare sau la grădină.

Oaspeții își pot începe fiecar
Oferta de la:  Z Tour

2 . Sejur Hotel Acharavi Beach 3*

7 nopti de la 1112 euro
Localizare:
Hotelul Acharavi Beach este situat pe plaja din Acharavi, unul din cele mai frumoase locuri ale insulei Corfu. La 14 km de orasul Corfu, la 13 km de aeroport, 10 metri de plaja.

Structura de cazare: Hotelul este format din cladirea principala si alte 4 cladiri anexe. Hotelul are o capacitate totala de 250 de paturi si ofera cazare in camere single, duble, studio-uri si apartamente. Toate camerele au in dotare: TV satelit, aer conditionat, telefon, ceas cu alarma, frigider, feon si grup sanitar propriu. Studio-urile si apartamentele pot caza pana la 4 persoane si sunt formate d
Oferta de la:  Z Tour

3 . Sejur Hotel Nautilus 3*

7 nopti de la 523 euro
Locatie:Hotelul este situat in statiunea Barbati ,aceasta fiind considerata una dintre cele frumoase locatii ale insulei .Hotelul se afla la cca. 15 km de Corfu Town , 2 km de statiunea Ipsos si la cca. 10 minute de mers pe jos de plaja Barbati.

Facilitati hotel:
piscina mare , bar , restaurant , bar la piscina , loc de joaca pt. copii , piscina pt. copii, teren de basket, tenis de masa .Hotelul ofera zilnic bus gratuit catre plaja .

Dotari camere:
Camerele sunt dotate cu aer conditionat , frigider , telefon , uscator de par,tv satelit , seif.


Oferta de la:  Z Tour

4 . Sejur Hotel Sunshine Corfu 5*

7 nopti de la 745 euro
Situare: in statiunea Nissaki, pe plaja cu pietris, la 25 km nord de orasul Corfu. Adăpostit printre măslini şi pini, complexul Sunshine Corfu Hotel & Spa este amplasat ca un amfiteatru, pe un deal din Nissaki. Acesta oferă o plajă privată, 2 piscine şi un bar la piscină.

Camerele Hotelului Sunshine Corfu includ un minifrigider şi un seif. Fiecare are aer condiţionat şi un balcon sau terasă, majoritatea cu vedere la mare.

Sunshine Corfu are 3 restaurante şi 2 baruri. Toate mesele, precum şi anumite băuturi sunt oferite gratuit.

Centrul de spa oferă tratamente faciale şi corporale. Ac
Oferta de la:  Z Tour

5 . Sejur Hotel ACHARAVI MARE 4*

7 nopti de la 678 euro
Localizare: Situat în Acharavi, la 36 km de orașul Corfu. Glyfada se află la 23 km de Acharavi Beach Hotel. Cel mai apropiat aeroport este aeroportul internațional Corfu, la 38 km de Hotelul Acharavi Beach.

Facilitati hotel: Hotelul pune la dispoziție 2 piscine (una pentru adulti si una pentru copii), un loc de joacă pentru copii, terasă, un restaurant și un bar. Proprietatea oferă parcare privată gratuită.

Facilitati camera: Toate camerele hotelului au aer condiționat și TV cu ecran plat. Anumite camere sunt prevăzute cu terasă sau balcon. Camerele au baie privată. Facilităţile suplime
Oferta de la:  Z Tour

6 . Sejur Hotel Paradise - Gouvia 3*

7 nopti de la 699 euro
Situat pe coasta de est a insulei Corfu, la doar 500 m de plaja Gouvia si in apropiere de centrul insulei, intre doua dealuri impadurite cu maslini si chiparosi, acest hotel de trei stele ofera o vedere panoramica la mare si acces usor la plajele din apropiere si la populara statiune Gouvia.

Localizare: Plaja Gouvia - 500m, Plaja Dassia - 3,2 km, Muzeul Kapodistrias si Aqualand - 4,5 km, Portul Corfu - 6,9 km, Plaja Ermones - 7,2 km, Plaja Glyfada 7,5 km.

Facilitati hotel: receptie 24 de ore, lift, schimb valutar, seif, telefon direct, servicii postale, servicii fax, bar principal, par
Oferta de la:  Coral Tours

7 . Sejur Hotel Grecotel Eva Palace 5*

7 nopti de la 1338 euro
Atmosfera romantica este garantata in acest hotel fabulos construit pe un deal. Superbe vederei panoramice la mare si la golful Komeno. De asemenea, hotelul dispune de plaja privata.
Facilitati: restaurant bufet cu aer conditionat, cu zona de nefumatori, nopti tematice, lobby bar cu terasa, piscina, bar la piscina, sezlonguri si umbrele, prosoape, sala de fitness, masaj, sauna, hidroterapie, tratamente de infrumusetare, magazin de cadouri/chiosc ziare, colt internet wireless.
Oferta de la:  Z Tour

8 . Sejur Hotel Aeolos Beach 4*

7 nopti de la 1247 euro
Localizare: Situat in partea de sud-est a insulei Corfu, la 100 de metri de plaja cu nisip fin din Perama, intr-o gradina luxurianta, complexul de 4 stele Aeolos Beach ofera o priveliste de neegalat catre Marea Ionica si catre munte. Complexul are un stil arhitectonic specific insulei, cu gradini frumoase cu palmieri si maslini, fiind compus dintr-un corp principal si bungalow-uri dispuse pe o suprafata de 72.000 mp.Este combinatia perfecta pentru turistii care vor sa imbine relaxarea pe plaja sau la piscina hotelului cu noptile petrecute in centrul orasului Corfu (UNESCO World Heritage Site)
Oferta de la:  Z Tour

9 . Sejur Hotel PALOTEL LUXURY 3*

7 nopti de la 770 euro
Situat în Gouvia, Palotel Luxury Gouvia Corfu are WiFi gratuit și o terasă mobilată. Oraşul Corfu este la 7 km de proprietate.

Oaspeții de la Palotel Luxury Gouvia Corfu au la dispoziție aer condiționat și TV cu ecran plat. De asemenea, există un frigider și fierbător de apă. Fiecare cameră are baie privată cu articole de toaletă gratuite, uscător de păr și cabină de duș. Se asigură prosoape şi lenjerie de pat.

Glyfada este la 7 km de Palotel Luxury Gouvia Corfu, iar Sarandë se află la 28 km. Cel mai apropiat aeroport este Aeroportul Internațional Corfu, situat la 8 km de proprietate.
Oferta de la:  Coral Tours

10 . Sejur Hotel Glyfada Beach 3*

7 nopti de la 1398 euro
Localizare: Hotelul Glyfada Beach este situat la doar 30 de metri de plaja cu nisip Glyfada. Hotelul Glyfada Beach este la doar 3 km de satul Pelekas şi la 2 km de Plaja Myrtiotisa. Aqua Land este la mai puţin de 10 minute de mers cu maşina.

Facilitati: Oferind vedere directă la mare, hotelul este înconjurat de dealuri acoperite cu măslini și pini. Accesul la internet WiFi și parcarea sunt oferite gratuit. În restaurantul hotelului, situat la malul mării, oaspeţii pot savura mâncăruri locale şi fructe de mare în timp ce admiră apusul de soare deasupra Mării Ionice.

Dotari camere: Camer
Oferta de la:  Z Tour

11 . Sejur Hotel Kontokali Bay 5*

7 nopti de la 1419 euro
Hotelul este amplasat la 6 km de capitala insulei.

Facilitati: Aer conditionat, supraveghere copii, bar, plaja privata, bar pe plaja, sala pentru mic dejun, piscina pentru copii, facilitati pentru conferinte, gradina, frizerie, coafor, spalatorie, lift, parcare, bar cu pian, bar cu piscina, receptie, restaurant, seif, bar cu gustari, piscina descoperita, sala TV, crama, room service, sala volei, teren de tenis, miniclub, teren de joaca pentru copii, sala jocuri, club de noapte, discoteca, masaj.

Camere: balcon sau terasa, baie cu dus sau cada, uscator de par, incalzire centrala, aer c
Oferta de la:  Z Tour

12 . Sejur Hotel Panorama Sidari 3*

7 nopti de la 675 euro
Hotel in stil amfiteatru, situat pe o colina verde, ofera vederi panoramice superbe. Camere spatioase si confortabile, restaurant, bar, piscina mare, sala fitness, animatie, servicii de calitate.

Renovat in 2017 - Renovare echipamente tehnice: înlocuirea echipamentelor de bucătărie, înlocuirea echipamentelor de acces gratuit la internet Wi-Fi, echipamente de telefonie, modernizarea principalelor posturi de televiziune, izolare în jurul hotelului pentru pregatirea reconstrucției în sezonul următor, reparația locală a clădirii principale și a unor camere .


Localizare: La 400 m de centru
Oferta de la:  Z Tour

13 . Sejur Hotel Century Resort 4*

7 nopti de la 716 euro
Situat pe deal, intr-un loc linistit si idilic, la 700m de plaja.
Facilitati: safe la receptie, sala de mese, bar si longue cu TV, piscina cu sezlonguri si umbrele, bar la piscina.
Camerele: Studio pentru 2-3 persoane: chicineta, baie, uscator de par, balcon sau terasa, aer conditionat, telefin si TV.
Apartamente pentru 2-4 persoane: 1dormitor in plus.
Oferta de la:  Z Tour

14 . Sejur Hotel Molfetta Beach 3*

7 nopti de la 1413 euro
Hotelul Molfetta e situat in Grecia, in statiune Gouvia, la 7 km fata de orasul Corfu. Acesta pune la dispozitia turistilor restaurant, bar, acces la internet, plaja privata, parcare. Camerele sunt dotate cu baie private, aer conditionat, mini frigider, telefon, TV., iar unele ofera priveliste catre mare sau imprejurimi.
Facilităţi hotel:

* Magazin in apropiere
* Bar de zi
* Accept animale
* Acces tren
* Acces bucatarie
*
* Camping
* Incalzire centrala
* Participare activitati gospodaresti
* Aer conditionat
* Posta in apropiere

Oferta de la:  Z Tour

15 . Sejur Hotel Cavomarina Beach 4*

7 nopti de la 940 euro
Aflat în Kavos, la 50 de metri de plaja din Kavos, Cavomarina Beach oferă cazare cu un restaurant, parcare privată gratuită, o piscină sezonieră în aer liber și un bar. Acest hotel de 4 stele are WiFi gratuit, recepție deschisă non-stop și room service. Hotelul include o grădină și o terasă.

Camerele hotelului sunt dotate cu aer condiționat, dulap, seif, TV cu ecran plat, baie privată cu duș și balcon. Camerele de la Cavomarina Beach sunt echipate cu lenjerie de pat și prosoape.

La cazare se poate lua în fiecare dimineață un mic dejun tip bufet.

Plaja Sf. Petru este la 2 km de Cavoma
Oferta de la:  Z Tour
Sejur Insula Corfu :
29 oferte de sejur cu preturi cuprinse intre 523 EURO si 1900 EURO
 
! Vezi si cazare in Romania pe www.infopensiuni.ro