Sejur Insula Creta 2026 - oferte vacante si sejururi in Insula Creta

Cont turist Cont agentie Cont hotel



Stele

Tip masa

Durata sejur
Transport

Pret

Sediu agentie

oferte gasite 55 oferte gasite
Sorteaza dupa

1 . Sejur Hotel Rethymno Mare Si Water Park 5*

7 nopti de la 960 euro
Complex hotel confortabil este situat pe un deal. la mare și munții pitorești. Plaja de nisip este marcată „Blue Flag“ al Uniunii Europene. Camere confortabile, restaurante, baruri, internet, piscină, săli de conferințe, magazine, room service, club pentru copii, sport, divertisment, servicii de înaltă calitate.

Informatii folositoare
NOU - 2018! Water Park
Piscină pentru adulți (130 mp), tobogane pentru rafting (62 m), caderi libere - kamikaze (21,5 m), 3 linii de tobogane (22 m). Piscină pentru copii (178 mp), 2 turnuri - 2 tobogane pentru copii și o ciupercă.

Localizare
Insula Cr
Oferta de la:  Z Tour

2 . Sejur Hotel Agrabella Creta 3*

7 nopti de la 599 euro

Hotelul Agrabella*** este situat in statiunea Hersonissos, la aproximativ 250 de metri de plaja.

Centrul statiunii se afla la 100 de metri, statia de autobuz la 100 de metri si statia de taxiuri tot la 100 de metri.

Zona comerciala si turistica, cu baruri, restaurante si magazine se afla la 100-150 de metri de hotel.
Descrierea unitatii de cazare

Hotelul Agrabella*** din Hersonissos, insula Creta, ofera vacante placute celor in cautare de relaxare, avand o experienta indelungata in turism si servicii de calitate.
Conditiile de cazare

Hotelul ofera cazare in:

95 de camere du
Oferta de la:  USTRAVEL AGENCY

3 . Sejur Hotel Gouves Water Park Holiday Resort 5*

7 nopti de la 1080 euro
Localizare: Gouves Water Park Holiday Resort se află în Gouves, la numai 300 de metri de plaja cu nisip si la 1.5 km de Hersonissos, cu numeroasele sale restaurante, magazine, baruri şi cluburi de noapte. Hotelul este situat la 12 km est de Aeroportul Heraklion.

Facilitati hotel Gouves Water Park Holiday Resort: 3 piscine, 2 piscine pentru copii, restaurant, 4 baruri, disco, miniclub, un teren multifuncţional, un centru de înfrumuseţare. Restaurantul principal serveşte bufete variate la micul dejun, prânz şi cină. Barul Gouves Park are 2 terase cu vedere panoramică. Complexul are snack ba
Oferta de la:  Z Tour

4 . Sejur Hotel Astir Beach Resort 4*

7 nopti de la 811 euro

Hotelul Astir Beach 4* este situat pe plaja, in frumoasa statiune Gouves, la numai 18 km est de orasul Heraklion si de statiunile pline de viata, Herssonisos (10 km) si Malia (16 km). In imediata apropiere a hotelului sunt multe baruri, taverne, supermarketuri si magazine. La numai 500 m distanta de hotel se afla o statie de autobuz. Hotelul a fost construit in anul 1987 si renovat in 2008, fiind compus dintr-o cladire principala si o anexa cu camere moderne si confortabile.
Gouves este un oras pe coasta de nord a insulei Creta, la aproximativ 20 km est de Heraklion. Asezarea este formata
Oferta de la:  Z Tour

5 . Sejur Hotel CHC MARILENA 4*

7 nopti de la 618 euro
Situat la aproximativ 120 de metri de plaja din Amoudara, hotelul de 4 stele Marilena oferă o piscină mare, un restaurant şi un bar la piscină, precum şi unităţi de cazare elegante, cu vedere la Marea Cretei sau la munte.

Camerele dotate cu aer condiţionat de la Marilena sunt decorate în nuanţe deschise şi au balcon sau terasă. Toate au TV prin satelit şi minifrigider, iar baia privată include uscător de păr.

Oaspeţii pot petrece momente relaxante în grădina cu palmieri de la Marilena, unde există şezlonguri şi umbrele de soare. Printre facilităţile sportive şi de agrement se numără o m
Oferta de la:  Z Tour

6 . Sejur Hotel Liberty Rethymno 3*

7 nopti de la 467 euro
Localizare: hotelul este situat in centrul orasului Rethymno la o distanta de 500 m fata de zona istorica, 600 m fata de plaja lunga de 12 km a orasului Rethymno si la o distanta de 80 km fata de aeroportul din Heraklion.
Camere: baie cu cada sau dus, uscator de par, aer conditionat, seif (contra cost 1.50 eur/zi), frigider, televizor, telefon, balcon, internet wireless gratuit. Capacitate maxima in camera dubla: 2 adulti + 1 copil. Capacitate maxima in camera dubla superioara: 2 adulti + 1 copil.
Facilitati: receptie, snack bar, restaurant, parcare, piscina, sala fitness, acces la inte
Oferta de la:  USTRAVEL AGENCY

7 . Sejur Hotel Mitsis Royal Mare 5*

7 nopti de la 1350 euro
Mitsis Royal Mare este un hotel spa situat pe malul mării, pe coasta de nord a Cretei. Proprietatea oferă numeroase piscine, o plajă privată, 7 terenuri de tenis, 3 restaurante elegante și 4 baruri.

Complexul de 5 stele din Heraklion pune la dispoziție camere amplasate în grădina luxuriantă a proprietăţii. Toate sunt dotate cu aer condiţionat, TV prin satelit, frigider şi uscător de păr. Oaspeţii sunt întâmpinaţi cu un coş de bun venit, care include vin şi papuci.

În plus, oaspeţii care se cazează la Mitsis au la dispoziţie facilităţile extinse ale complexului, care includ faimosul cent
Oferta de la:  Z Tour

8 . Sejur Hotel Glaros Beach 4*

7 nopti de la 609 euro
Localizare: situat in fata plajei inguste, in centrul statiuni Hersonissos, la 25 km E de Heraklion.

Facilitati: renovat recent; restaurant, bar, sala TV, billiard, tenis de masa, magazin, piscine cu sezlonguri si umbrele gratuit, parcare.

Dotari camere: baie cu dus/WC, aer conditionat, telefon, uscator de par, radio, frigider, seif (contra cost), balcon.
Oferta de la:  Z Tour

9 . Sejur Hotel Sergios 3*

2 nopti de la 679 euro
Localizare: Hotelul Sergios este situat in centrul uneia dintre cele mai cautate statiuni ale insulei, in Hersonissos si se gaseste la doar 100 m de plaja. Este construit intr-un stil modern si este potrivit atat pentru familii cat si pentru tineri.

Facilitati: Hotelul ofera o serie de facilitati printre care vei gasi: lounge bar, pol bar, taverna in gradina, piscina, piscina pentru copii, magazin de suveniruri, snack bar si parcare.

Camere: Toate cele 99 de camere ale hotelului dispun de balcon sau terasa, baie, frigider, A/C, TV-satelit, uscator de par, seif (contra cost) si acces in
Oferta de la:  Z Tour

10 . Sejur Hotel Triton - Malia 3*

7 nopti de la 558 euro
Localizare: Hotelul se afla la 34 km de aeroport, la 35 km de Heraklion, in statiunea Malia, la 300 m de plaja.

Camerele hotelului sunt repartizate in 5 cladiri. Toate camerele dispun de pat matrimonial sau twin, baie cu cada sau dus, uscator de par, telefon, TV (cu plata), aer conditionat (cu plata), seif, frigider, balcon sau terasa.

Facilitati Bar (intre 10.00 - 23.00), biliard (cu plata), masa de tenis, teren de joaca pentru copii.

Servicii: Demipensiune (micul dejun se serveste intre 07.30 - 09.30 si cina intre 19.00 - 21.00.

Plaja este de nisip. Sezlongurile si umbrelele
Oferta de la:  Z Tour

11 . Sejur Hotel Nancy 3*

7 nopti de la 408 euro
Localizare: in centrul statiunii Hersonissos, la 50 metri de plaja. Hotelul este renovat in anul 2019.

Facilitati hotel: receptie, restaurant, snack bar, casa de schimb valutar, Wi-Fi.

Facilitati contra cost: serviciu de inchiriere biciclete, salon de infrumusetare, masaj, spalatorie, curatatorie.

Facilitati camera: pat matrimonial sau twin, aer conditionat (contra cost), Wi-Fi, Tv prin satelit, seif, minifrigider.
Oferta de la:  Z Tour

12 . Sejur Hotel Royal & Imperial Belvedere S 4*

7 nopti de la 721 euro
Amplasat pe un deal și oferind vedere la orașul Hersonissos, Hotelul Imperial Belvedere este înconjurat de o grădină cretană cu măslini, lămâi şi palmieri. Pune la dispoziția oaspeților 7 piscine și 3 terenuri de tenis.
Camerele luminoase și aerisite sunt dotate cu aer condiționat, TV de 21 inch cu canale prin satelit, seif și minifrigider. Toate beneficiază de un balcon cu vedere la Marea Egee și la peisajul contrastant al dealurilor din jur.

Cele 2 restaurante tip bufet oferă o selecție excelentă de preparate internaţionale. Există 2 baruri care servesc gustări și mese ușoare. Oaspeții
Oferta de la:  Z Tour

13 . Sejur Hotel Bali Mare 4*

7 nopti de la 603 euro
Situat în Balion, la 450 de metri de plaja Livadi, Bali Mare Village are un restaurant, lounge comun, bar și parcare privată gratuită. Proprietatea se află la 200 de metri de plaja Peșterilor și la 2,9 km de plaja Karavostasi, având o grădină și terasă. Camerele au aer condiționat, dulap și vedere la grădină sau la mare.

Camerele hotelului includ zonă de relaxare. Camerele de la Bali Mare Village includ TV cu ecran plat, baie privată și patio cu vedere la piscină.

Proprietatea servește mic dejun continental. Accesul la internet WiFi este gratuit în toate zonele publice ale proprietății.
Oferta de la:  Z Tour

14 . Sejur Hotel Grand 4*

7 nopti de la 619 euro
Acest hotel de 4 stele va ofera bungalouri recent construite, cu vederi captivante la mare, precum si 4 bazine de inot si frumoase baruri la piscina. Restaurantul Dionysos dispune de o terasa unde se servesc preparate grecesti si internationale, in timp ce snack-barul restaurant va ofera un meniu à la carte chiar langa piscina principala. Inconjurat de gradini multicolore bine mentinute, complexul va ofera o zona eleganta de lobby, un centru wellness si un mini club supravegheat cu program special de activitati pentru copii
Oferta de la:  Z Tour

15 . Sejur Hotel Ikaros Beach Luxury Resort & Spa 5*

7 nopti de la 1314 euro
Complex format din bungalow-uri, pe malul marii, plaja privata lata de nisip, atmosfera intima, recomandat pentru relaxare.

Locatie: situat direct la plaja, la cateva minute de centrul animat al statiunii Malia si la 33km. de Heraklion

Facilitati hotel: restaurant principal bufet, restaurant mediteraneean a la carte, ouzerie si snack, lobby bar, plaja privata de nisip, piscina infinity, teren de tenis in nocturna, volley, centru fitness, in apropierea hotelului : scuba diving, jet ski, baschet, parasailing, plimbari cu elicopterul, inchiriere bicilete, shuttle bus gratuit la clubul de
Oferta de la:  Z Tour
Sejur Insula Creta :
55 oferte de sejur cu preturi cuprinse intre 377 EURO si 1820 EURO
 
! Vezi si cazare in Romania pe www.infopensiuni.ro