Situat în inima orașului Hurghada, hotelul dispune de o plaja priata in apropiere, unde pune la dispozitie un bar, sezlong si umbrela, prosoape.
Facilitati hotel:
Piscină exterioara, jacuzzi, sauna ( contra-cost), Restaurante, Activități pentru copii (pentru copii / familii), Bar, Săli de conferințe, Piscina incalzita (pe sezon), fitness.
Facilitati camere:
Camera standard: Dormitor cu pat king size sau twin / Vedere spre stradă / Baie cu duș și duș / Aer condiționat / Uscător de păr / Telefon / Seif / TV prin satelit / Mini bar.
Deluxe Room: Dormitor cu pat king sau cu două patur
Situat chiar pe malul curat al Mării Roşii, Sahl Hasheesh Pyramisa beneficiază de acces privat direct la plaja cu nisip. Oferă 2 piscine în aer liber, 2 piscine pentru copii, un club pentru copii şi un parc acvatic.
Toate camerele spaţioase au un balcon cu vedere la grădină, la piscină sau la mare. Includ o zonă de relaxare, un TV cu ecran plat, o cutie de valori şi facilităţi de cafea şi ceai. Toate băile au duş sau cadă, articole de toaletă şi uscător de păr.
Restaurantul principal al complexului serveşte preparate culinare internaţionale, iar proprietatea include 3 restaurante à la c
Oferta de la: Ramanic Tur, Z Tour , USTRAVEL AGENCY
3 . Sejur Hotel Jaz Aquamarine 5*
7 nopti de la 1044 euro
Localizare: Jaz Aquamarine Resort se află în extremitatea sudică a oraşului Hurghada şi are o plajă privată și un club de scufundări.
Facilitati: Hotelul a fost deschis în anul 2008, are 515 camere, 20 de piscine, 3 parcuri acvatice, 7 restaurante, dintre care 4 sunt restaurante à la carte (cu specific asiatic, pescăresc, italienesc şi libanez). Seara, la teatru, sunt organizate spectacole de divertisment live. Alte facilități: 2 baruri, bar la piscină, zonă de internet, magazine, schimb valutar, spălătorie, servicii medicale, cameră de depozitare a bagajelor, servicii de închirere a maşin
Hotelul Titanic Palace este amplasat pe malul mării, la 13 km de aeroportul din Hurghada și la 16 km de centrul orașului. Hotelul este alcătuit dintr-un complex de corpuri a câte 3 etaje și bungalouri cu un etaj si dispune de 593 camere: 342 camere standard (max. 3+1 persoane, 48 m²), camere de familie (2 dormitoare cu ușă, max 3+1 perosoane, 58 m²), camere superioare și bungalouri. Se acceptă plata cu carduri de credit: Visa, MasterCard. Animalele de companie nu sunt acceptate.
Hotelul Titanic Palace oferă oaspeților săi 5 restaurante (3 à la carte, contra cost), 5 baruri, piscină exterio
Oferta de la: Ale Travel, Ramanic Tur, Z Tour , USTRAVEL AGENCY, Unique Au Monde
5 . Sejur Hotel Sea Star Beau Rivage 5*
7 nopti de la 660 euro
Localizare: Hotelul Sea Star Beau Rivage este situat pe malul marii. Sakkala, centrul modern al oraşului Hurghada, este la 2 km. Aeroportul Internaţional din Hurghada este la 10 km de Hotelul Sea Star Beau, iar la cerere se poate asigura un serviciu de transfer.
Facilitati: Complexul are 4 restaurante şi 6 baruri. Centrul spa al hotelului Sea Star include o cadă cu hidromasaj şi o saună şi oferă masaje şi diferite tratamente de relaxare. De asemenea, există aici o sală de sport modernă. Alte facilitati: cafenea, pub, discoteca, seif, spalatorie, 2 piscine (una incalzita), internet cafe, s
Oferta de la: Unique Au Monde, USTRAVEL AGENCY, Ramanic Tur, Z Tour
6 . Sejur Hotel Marriott Red Sea Beach Resort 5*
7 nopti de la 961 euro
Bucurandu-se de renumele lantului hotelier din care face parte, hotelul Marriott Beach Resort se ridica la asteptarile oaspetilor sai, oferind servicii impecabile.
Localizare: Hotelul se afla la doar 10 minute de aeroport si la 8 km de centrul districtului Al-Dahar.
Facilitati hotel: Hotelul ofera acces la piscina, un centru de sanatate (situat intr-o cladire apropiata), terenuri de sport si propria sa insula cu plaja privata. Micul dejun este servit sub forma de bufet suedez in fiecare zi in restaurant sau pe terasa exterioara cu vedere la mare. Pentru restul meselor, sunt puse la dis
Situat lângă Marea Roşie şi la 10 km în afara animatei localităţi Hurghada, acest luxos hotel de 5 stele de pe plajă este un Paradis al luxului, cu parcul său acvatic mare şi terenul de golf cu nocturnă.
Hotelul Steigenberger Al Dau Beach pune la dispoziţie 5.000 m³ de piscine răcoritoare şi o plajă privată de nisip lângă apele calde ale Mării Roşii.
Camerele Hotelului Steigenberger sunt spaţioase şi oferă aer condiţionat, baie proprie şi o terasă sau un balcon, de unde puteţi admira privelişti ale mării sau ale zonei de piscină. De asemenea, sunt disponibile un televizor LCD cu program
Hilton Hurghada Plaza Hotel este un hotel complet renovat in anul 2019, aflat la malul marii si la 15 minute cu masina de aeroport. Hotelul se află la mai puțin de trei kilometri de centrul orașului Hurghada și la 20 de minute de Hurghada Marina, care face legătura cu Insulele Giftun cu barca. Adiacent centrului comercial Hurghada City Center, hotelul este orientat spre Marea Roșie, cu acces direct la malul mării. In hotel exista un centru de fitness, o gamă de piscine în aer liber și un centru spa cu baie turcească.
Camerele sunt luminoase, aerisite și decorate elegant și includ artico
9 . Sejur Hotel Steigenberger Aqua Magic Red Sea 5*
7 nopti de la 680 euro
Localizare: Hotelul Steigenberger Aqua Magic Red Sea 5* este situat la 3 km de Aeroportul International Hurghada, la 11 km de Insula Giftun si la 7 km de New Marina. Hotelul cu 686 de camere apartine lantului hotelier Steigenberger Hotels & Resorts. Una din atractiile sale este parcul acvatic certificat cu Lazy River, o alta este Souk.
Facilitati: Hotelul Steigenberger Aqua Magic Red Sea 5* le ofera oaspetilor sai: piscină în aer liber (deschisă tot anul), terasă la soare, grădină, restaurant (bufet), bar, snack bar, restaurant (a la carte), WiFi gratuit in spatiile publice, parcare gratu
Oferta de la: Ale Travel, Z Tour , USTRAVEL AGENCY
10 . Sejur Hotel Stella Di Mare Makadi Beach Resort Spa 5*
7 nopti de la 917 euro
Localizare: Hotelul este situat la 25 km de aeroport, la 30 km de centrul Hurghadei, în golful Makadi-Bay, pe malul mării.
Descriere: A fost construit în anul 2008. Hotelul, compus dintr-o clădire de 3 etaje, dispune de 605 camere (max. 2+2 pers., 30 m2). Nu se acceptă animale de companie.
Facilitati hotel: 3 restaurante (2 a la carte – contra cost), 3 baruri, 3 piscine exterioare (2 cu încălzire, iarna), spălătorie (contra cost), coafor (contra cost), medic, la cerere (contra cost), schimb valutar, magazine
Relaxare & Sport: Gratuit: sală de fitness, Contra cost: masaj, saună, jacuz
DESCRIERE
Cel mai nou membru al lantului Red Sea Hotels, Grand Palace este un hotel exclusivist de cinci stele, destinat adultilor. Se afla la 10 km de centrul din Hurghada, la 5 km de aeroport, in vecinatatea Grand Marina 5* (hotel nou) si Grand Hotel 4*. Grand Palace este un hotel lux, cu servicii de inalta clasa, fiind alegerea ideala pentru o vacanta relaxanta. Este alcatuit din mai multe corpuri, cladirea principala gazduieste receptia, lobby-ul, lobby barul, restaurantul principal si un restaurant a la carte. Clientii hotelului au acces la anumite servicii din Grand Marina 5* si Grand
Acest complex mare, cu numeroasele sale piscine și restaurante, este situat pe malul Mării Roșii, la 15 minute de mers cu mașina de Hurghada. Hotelul oferă un parc acvatic gratuit și activități zilnice cu animatori.
Toate camerele de la Blend Club Aqua Resort au aer condiționat, minibar și TV. Fiecare cameră este dotată cu baie privată cu cadă și duș.
Oaspeții se pot bucura de snorkeling pe plajă și de facilități de biliard. De asemenea, complexul oferă spectacole și jocuri pregătite de personalul de divertisment.
În împrejurimile hotelului se găsesc diverse magazine cu reduceri și de suve
Caves Beach Resort (Adults Only) se află în districtul Al Ahyaa din orașul Hurghada, la 17 km de noul port de agrement. Proprietatea oferă o piscină în aer liber și o zonă de plajă privată. În plus, complexul are un bar, un loc de joacă pentru copii, facilități de grătar, precum și o piscină în aer liber deschisă pe tot parcursul anului.
Toate unitățile de cazare sunt dotate cu TV cu canale prin satelit și baie proprie cu duş sau cadă. Unele pun la dispoziţie zonă de relaxare, iar o parte dintre ele oferă terasă sau balcon. De asemenea, sunt disponibile articole de toaletă gratuite şi uscă
Swiss Inn Resort Hurghada se află la doar 10 minute cu maşina de Aeroportul Hurghada și are o plajă privată şi 3 piscine, inclusiv un parc acvatic cu 7 tobogane. Centrul său de sporturi nautice și scufundări oferă echipament pentru scufundări în Marea Roșie, călătorii pe mare și surfing.
Facilitati camere
Toate camerele hotelului Swiss Inn Resort Hurghada au balcon sau patio privat, cu vedere la grădinile înconjurătoare, la piscinele mari și vedere panoramică la mare. Fiecare cameră are baie din marmură, frigider, facilități pentru prepararea de ceai și cafea, fier și masă de călcat. Mini
Hotelul apartine unui lant francez, iar cei mai multi turisti sunt europenii. Teritoriul vast, programul distractiv foarte bun, practicarea sporturilor acvatice recomanda o vacanta activa si vesela. Hotelul este situat la 5 km de aeroport, si la 11 km de Hurghada, pe malul marii. A fost deschis in anul 1995.
Plaja: Proprie, cu nisip, in apropiere – recif de corali. Umbrele, sezlonguri, saltele, prosoape de plaja– gratuit. La piscina: umbrele, sezlonguri, saltele – gratuit.
Hotelul are 12 corpuri cu 2 etaje si dispune de 315 camere: 312 camere standard (max. 2+1 pers., 22 m2), din care,