Situat în zona exclusivistă Montazah din Sharm el-Sheikh, acest hotel de 4 stele oferă o privelişte uimitoare spre Marea Roşie şi munţii Sinai. Un autobuz gratuit duce oaspeţii la plaja privată a hotelului.
Camerele luminoase de la Tiran Island Hotel Sharm El Sheikh sunt decorate cu mobilier din lemn. Toate camerele au TV prin satelit, mini-bar şi un balcon cu vedere panoramică asupra împrejurimilor. Unele camere au o zonă de relaxare separată.
Tiran Island pune la dispoziţia oaspeţilor 7 restaurante şi baruri diferite. Restaurantul à la carte House of Curry oferă mâncăruri indiene aute
Localizare: Tropitel Dahab Oasis este situat în zona pitoreasca Dahab, în sudul peninsulei Sinai. Hotelul include multiple facilitati: piscine în aer liber pentru adulti si copii, un restaurant, baruri, o sala de sport si un centru de scufundari. Este o alegere ideala pentru familii si cupluri care cauta o vacanta de relaxare si vesela.
Facilitati camera:-cu 2 paturi, pat suplimentar: 1 (a 3-a pers.), pat suplimentar: 2 (2 copii), baie proprie (cada sau dus, uscator de par, WC), aer conditionat individual, telefon, TV satelit, minibar, alimentarea: contra cost, seif la receptie, balcon sau
3 . Sejur Hotel Novotel Sharm El Sheikh/beach Resort 5*
7 nopti de la 816 euro
Hotelul este situat pe o plaja privata din statiunea Sharm el-Sheikh.
Facilitati hotel: 3 restaurante, baruri, piscine, mini club, centru spa, sala de fitness, facilitati pentru practicarea tenisului de masa si voleiului.
Camerele sunt dotate cu: TV, seif, aer conditionat, minibar, uscator de par in baie.
Magic World Sharm - Club by Jaz se află în Sharm El Sheikh, la mai puțin de 1 km de plaja Nubian. Pune la dispoziție cazare, un restaurant, o piscină în aer liber, un centru de fitness și parcare privată gratuită. De asemenea, hotelul are diverse facilități, printre care un bar, un lounge comun și o grădină. De asemenea, hotelul are recepție cu program nonstop și saună, iar oaspeții se pot bucura de divertisment de seară.
Camerele complexului au zonă de relaxare, TV cu ecran plat cu canale prin cablu și seif. De asemenea, fiecare cameră include dulap și fierbător.
Camera cada sau dus
foehn (la cerere, gratuit)
aer conditionat individual
TV prin satelit
mini-bar (contra cost)
seif (în camera, gratuit)
balcon sau terasa
curatenie în camera – zilnic
schimbarea lenjeriei – zilnic (la cerere)
Copii piscina pentru copii (fara încalzire)
sectiune pentru copii în restaurant
sectiune pentru copii în piscina exterioara (fara încalzire)
loc de joaca
meniu pentru copii (la cerere)
scaune speciale pentru copii în restaurant
club pentru copii
baby cot (la cerere, la receptie)
Plaja Privata, corali, este un ponton comun pentru cateva hoteluri.
Parrotel Lagoon Resort este un hotel modern de 5 stele in zona Naama Bay din Sharm el Sheikh. Acesta dispune de centru de fitness, restaurant, bar, 4 piscine si plaja privata. Această proprietate este la 12 minute pe jos față de plajă.
Unitatea de cazare oferă un loc de joacă pentru copii. Smurfs Club oferă spațiu și divertisment pentru copii, birou de check-in, mini discotecă, mini cinema, mini show, loc de joacă, minipiscină (cu unele echipamente de activitate) și restaurant special pentru copii.
Jaz Mirabel Hotel Complexul este format din trei hoteluri: Jaz Mirabel Club, Jaz Mirabel Park şi Jaz Mirabel Beach.
Persoane cu Jaz Mirabel Park 5 * se poate utiliza întregul complex
.La 11 km de aeroportul din Sharm el-Sheikh, la 18 km de la golful Naama Bay şi 28 km de oras, langa Nabq Bay.
Plaja:
Proprii de corali. Se recomandă ca pantofii speciale. 500 de metri de camere (pe ter e Mirabel Beach).
Umbrele, şezlonguri, prosoape de plaja - gratuit.
Piscină: umbrele, şezlonguri, prosoape - gratuit.
Situat pe malul mării, Amphoras Beach are 6 piscine şi grădini frumos amenajate. De asemenea, hotelul pune la dispoziție un restaurant, mai multe facilități de spa şi diferite activităţi, precum volei, darts, boccia, ping pong şi tenis de plajă.
Hotelul Amphoras este situat la 18 km de Aeroportul Internațional Sharm El Sheikh și la 15 minute de mers cu mașina de Centrul Naama Bay.
Camerele spaţioase îmbină arhitectura islamică cu designul modern şi au baie din marmură, prevăzută cu cadă. Toate camerele includ terasă privată cu vedere panoramică la grădini, la piscină sau la Marea Roşie.
9 . Sejur Hotel Safir Dahab Resort (ex.Dahab Resort) 5*
5 nopti de la 1089 euro
Safir Dahab Resort-Egypt are unități de cazare în Dahab. Acest hotel de 5 stele oferă WiFi gratuit, o grădină și un bar. Acest hotel are o saună, o piscină în aer liber și o terasă, iar oaspeții pot consuma ceva ușor la la restaurant.
Acest hotel pune la dispoziție un teren de joacă pentru copii. Zona este populară pentru schi, iar Safir Dahab Resort-Egypt oferă închiriere de echipament de schi.
Personalul de la recepția deschisă non-stop vorbește limibile arabă, engleză britanică și franceză.
Aeroportul Internaţional Sharm el-Sheikh se află la 93 km.
Hotelul este situat la 19 km de aeroportul Sharm El Sheikhsi, la 5 km de Orasul Vechi. Hotelul a fost construit in anul 2005. Hotelul, compus din corpuri de 2 etaje, dispune de 156 standard room (max. 2+2 pers.).
Plaja proprie a hotelului este amenajata pe terasament, detine un ponton de cca 150 m direct la un recif de corali
Facilităţi: restaurant, bar, piscina exterioara (fara incalzire), spalatorie (contra cost), medic, la cerere (contra cost), coafor (contra cost), magazine schimb valutar, comanda taxi, Internet-cafe (contra cost).
Localizare: Situat direct pe frumoasa plajă din Golful Nabq. Plajă de nisip, la 10 minute de aeroportul internațional Sharm El-Sheikh.
Hotelul oferă 71 de camere cu vedere directă la mare, astfel:
- cameră club cu vedere la mare (aproximativ 44 mp)
- suită junior (aproximativ 54 mp), o cameră cu pat și zonă de living, o baie cu jacuzzi
- suită senior (aproximativ 70 mp), o cameră cu un pat și o cameră de zi cu o baie
- camere familiale cu 2 paturi (aproximativ 80 mp) camere cu două paturi și cameră de zi cu o baie
Dotari camere: Baie / duș, WC, uscător de păr, aer condiționat, tele
Hotelul este situat la doar 10 minute de aeroport, in mijlocul renumitului golf Garden Reef, foarte aproape de golful Naama, inconjurat de peisajele mirifice ale Muntelui Sinai.
Facilitati: restaurantul Panorama-Bufet International, restaurantul La Duna-Bufet International, restaurant Italian la piscine, Belvedere Lobby Bar (cafea, snacks-uri si sandwiches), restaurant si bar la piscina EL FAYROUZ, bar pe plaja, cocktail bar, restaurant Indian-Sari, club pentru copii, curatatorie-spalatorie, salon de infrumusetare.
Sport si agrement: Sala fitness, jacuzzi, salon spa, masaj, sauna, baie
13 . Sejur Hotel Charmillion Club Aquapark (ex. Sea Club Aqua Park) 5*
5 nopti de la 595 euro
Charmillion Club Aquapark este situat în zona Nabq din stațiunea Sharm El Sheikh, la doar 1 km de plajă. Pune la dispoziție un parc acvatic, o zonă de piscină amenajată, 3 restaurante și 3 baruri.
Fiecare dintre camerele de la Charmillion Club Aquapark are TV cu ecran plat, minibar și baie privată. Unele camere includ o cameră de zi spațioasă.
Restaurantul principal de la Charmillion Club oferă în fiecare dimineață un mic dejun tip bufet, iar seara sunt disponibile specialități à la carte la restaurantul italian sau Aqua park. Barul cu terasă și barul de la piscină oferă o varietate de
14 . Sejur Hotel Naama Bay Promenade Sharm El Sheikh (ex. Marriott Sharm El Sheikh) 5*
7 nopti de la 505 euro
Localizare: localizat in inima orasului Naama Bay, in Peninsula Sinai.
Facilitati hotel: hotelul este construit pe 3 nivele, impartit in 503 camere si 17 suite. In incinta hotelului se regasesc si 3 sali de conferinte. Restaurantele au diferite specificuri (italian, japonez, international etc). Alte facilitati: loc de joaca pentru copii, piscina pentru copii, posibilitati multiple de recreere si distractie (bowling, sauna, tenis). Hotelul are plaja privata si este aproape de centrele de scufundari.
Dotari camere: camerele sunt spatioase si mobilate modern; internet de mare viteza, aer c
15 . Sejur Hotel V (ex. Pyramisa Sharm El Sheikh) 5*
7 nopti de la 715 euro
Unul dintre cele mai mari hoteluri de cinci stele de pe întreaga coastă a Mării Roșii.
Situat pe coasta pitorească a faimosului golf Sharks Bay, care face parte din rezervația națională de corali și are faima de a fi unul dintre cele mai bune locuri de scuba diving din lume.
Teritoriul hotelului, care coboară în cascadă spre mare, impresionează cu peisajul său frumos și o vedere neobișnuit de frumoasă a insulei Tiran.
Un recif de corali frumos și accesibil va lăsa o experiență de neuitat pentru snorkeleri și scafandri.
Informații privind structura hotelului:
Hotelul este format d